Світові ціни на ЗЗР сягнули нового рекорду. І це не межа
Ціни на засоби захисту рослин досягли нового рекорду. У 2022 р. гербіциди подорожчали на 24%, а фунгіциди — майже на 10%.
Прогноз на 2023 р. виглядає ненабагато краще, пише Agrarheute. Перш за все, невизначеність пов’язана з енергопостачанням і порушенням ланцюгів постачань, що ускладнює прогнозування розвитку ринку.
«Інша причина полягає в тому, що велика частка засобів захисту рослин і хімічної сировини, яка використовується для їх виробництва, надходить з Китаю. Китайська галузь захисту рослин і добрив бореться з дуже високими цінами на енергоносії, як і агрохімічна галузь у Європі, але також існують нескінченні блокування з величезними наслідками для виробництва та експорту найважливіших агрохімікатів», — пише видання.
Експерти прогнозують, що ринок ЗЗР наступного року розвиватиметься за сценарієм ринку добрив, коли на початку 2022 р. спостерігалось уповільнення глобального попиту через різке зростання інфляції та зниження готовності платити більше. Однак виробничі витрати на продані товари продовжували зростати через високі ціни на енергоносії.
За словами китайського сільськогосподарського аналітика, експерта із ЗЗР Девіда Лі, світовий ринок ЗЗР останнім часом пережив дві хвилі вузьких місць у постачанні. Першою хвилею була пандемія COVID-19, що почалася в 2020 р. Коли вперше виник спалах, глобальні постачання ненадовго повністю припинилися. У 2022 р. триваючі перебої та збої в ланцюжку постачань спричинили другий раунд дефіциту постачань, який, очевидно, ще не закінчився.
«Аналітики бачать, що світ зіткнеться з третьою хвилею дефіциту постачань взимку 2022 р. Враховуючи ризик енергетичної кризи в Європі, глобальне енергопостачання цієї зими може бути покращено лише в обмеженій мірі. Через холодну зиму попит на енергію може досягти історичного максимуму», — попереджають експерти.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом