Світові ціни на нафту та ціни на газ в Європі опускаються під тиском збільшення пропозицій попри скорочення експорту з рф
Всупереч намірам Газпрому «заморозити» своїх основних покупців, ціни на газ в Європі стрімко опускаються на тлі збільшення поставок зрідженого газу. Вчора листопадові ф’ючерси на газ обвалилися ще на 15%, вперше з початку літа опустившись нижче рівня 1100 $/тисячу кубометрів. А з середини серпня,коли Газпром майже зупинив поставки газу до ЄС, котирування на газ знизилися втричі.
Біля узбережжя Іспанії, що стала головним хабом з імпорту газу та контролює 33% потужностей по прийманню та майже 50% – по зберіганню зрідженого газу, зараз на дрейфі стоять 35 ЗПГ-танкерів, на борту яких знаходиться 2,5 млн т ЗПГ (зрідженого природного газу). Його поставки цьогоріч вперше перевищили обсяги поставок від Газпрому.
За 9 місяців поточного року Газпром знизив видобуток газу на 30% а його експорт – на 67%, проте європейські сховища заповнені на 92%.
Крім того, на котирування тисне зниження цін на нафту, викликане рішенням адміністрації президента США направити на світовий ринок додаткові обсяги нафти із стратегічного резерву у відповідь на кулуарну змову рф та країн ОПЕК про скорочення видобутку на 2 млн барелів/добу.
На тлі рішення ОПЕК 6 жовтня ціни на нафту виросли до 98 $/барель, проте протягом двох наступних тижнів грудневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures опустилися на 8,9% до 90 $/барель.
Голова КНР Сі Цзіньпінь на з’їзді партії заявив про продовження жорсткої політики щодо стримування короновірусу, тому попит на нафту з боку Китаю найближчими місяцями може залишатися низьким внаслідок нових імовірних локдаунів.
Стабільні ціни на нафту підтримають котирування на ріпак та канолу, оскільки попит на біодизель залишатиметься на високому рівні, і європейські споживачі активізують закупівлі.
Листопадові ф’ючерси на ріпак в Парижі за два тижні впали на 1,6% до 623 €/т, але за місяць додали 3,8%, і найближчим часом різких коливань ціни не очікується.
В Україні попит на ріпак з поставкою в чорноморські порти відновлюється на новинах про можливе продовження роботи зернових коридорів, і ціни попиту складають 465-475 $/т або 17000-17500 грн/т, тоді як ціни попиту на поставки до країн ЄС виросли до 580-615 €/т DAP Польща, Чехія, Словаччина.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом