Світові ціни на ріпак не поспішають падати, незважаючи на перспективи зростання світового врожаю
UkrAgroConsult
Автори статей:
У поточному сезоні темпи світового експорту ріпаку перевищують всі очікування ринку. З липня по травень 2020/21 МР топ-експортери (Канада, Австралія, Україна) експортували ріпаку на 13% більший обсяг, ніж за аналогічний період 2019/20 МР, а також вище середнього п’ятирічного показника.
Незважаючи на виснаження експортного потенціалу в Україні та високу експортну ціну канадської каноли, в березні світовий експорт знову вийшов на піковий рівень сезону завдяки активним відвантаженням з Австралії.
З початку сезону (липень-травень) Австралія збільшила відвантаження на 78%, з яких левова частка товару була відправлена в ЄС. Перспективи нового врожаю Австралії в даний момент вище за попередніми оцінками, і, найімовірніше, країна залишиться значущим постачальником для ЄС і в 2021/22 МР.
В даний момент ринок з нетерпінням чекає на дані по врожайності українського ріпаку по мірі активізації його збору. На минулому тижні внутрішні та експортні ціни українського ринку намагалися знижуватися. Проте, відновлення цін на нафту, поганий стан посівів каноли в Канаді і погодні ризики для сої США є основними факторами, які утримують світові експортні ціни на рапс на рівні вище торішнього, відзначають аналітики УкрАгроКонсалт.
Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.
AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який поєднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я з доступом до історичних даних, а також інструментами обробки та завантаження інформації.
Підключіть AgriSupp та підвищіть свою ефективність уже сьогодні!
Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів:
http://agrisupp.com/ru/register/1
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом