Так, світове виробництво сої в 2022/23 МР очікується на рівні соя Канада 371,2 млн тонн, що загалом практично відповідає рекордному показнику 2020/21 сільгоспроку: за цією культурою зростання спостерігається на тлі відновлення показників у Південній півкулі.
За попередніми прогнозами, валовий збір у Бразилії і Парагваї помітно збільшиться порівняно з попереднім сезоном, головним чином за рахунок підвищення врожайності на тлі сприятливих погодних умов. Аргентина, свою чергу, збере найнижчий урожай за останні 20 років після однієї з найсильніших посух.
У той же час збір олійної може зрости в Китаї, а також в Індії у зв’язку зі збільшенням як збиральних площ, так і врожайності.
Що стосується рапсу, то в 2022/23 МР його виробництво, як очікується, зросте в річному вирахуванні до 89,2 млн тонн – це стане новим історичним максимумом. Збільшення загалом буде пов’язане з нарощуванням виробництва в Канаді у зв’язку з помітним відновленням урожайності в порівнянні з попереднім сезоном. В Австралії показники також продовжать збільшуватися вже третій рік поспіль – до рекордного рівня. Приріст валового збору запланований ще й в Індії, КНР та ЄС.
Проте, глобальне виробництво насіння соняшнику цього сезону може піти на спад – до 53,3 млн тонн. Очікуване скорочення відображає значне зниження врожайності в Україні. Збір олійної в Євросоюзі також знижуватиметься через несприятливі погодні умови протягом вегетаційного періоду. З іншого боку, зазначають у FAO, «небувалий урожай» насіння прогнозується в Росії.