Світове виробництво олійних культур у 2023/24 МР зросте на 4% – прогноз ФАО
Очікується, що світове виробництво олійних культур продовжить зростати в 2023/24 МР і досягне нового рекордно високого рівня, що в основному відображає вищі прогнози щодо сої та соняшнику, більш ніж компенсуючи очікуване скорочення виробництва ріпаку.
Очікуване зростання виробництва сої насамперед залежить від очікувань значного відновлення виробництва в Аргентині та подальшого розширення площ у Бразилії за умови нормальних погодних умов в обох країнах. З іншого боку, виробництво сої у Сполучених Штатах Америки, ймовірно, знижуватиметься другий сезон поспіль через скорочення посівних площ.
Тим часом світове виробництво насіння соняшнику, за прогнозами, помітно збільшиться порівняно з попереднім сезоном, головним чином завдяки сприятливим умовам вирощування у Чорноморському регіоні та Європі. Навпаки, очікується, що світове виробництво ріпаку знизиться з рекордно високого рівня, зафіксованого у 2022/23 році, через очікуваний недобір урожаю в Австралії та Канаді на тлі несприятливих погодних умов.
Що стосується пальмової олії, то виробництво як в Індонезії, так і в Малайзії, за прогнозами, збільшиться, але лише незначно через очікування врожайності нижче за потенційну.
Прогнозується, що світове споживання олій/жирів у 2023/24 МР збільшиться на 2,5 відсотка порівняно з попереднім сезоном, чому сприятиме очікуване зростання споживання харчових продуктів та стійкий попит із боку біодизельного палива, особливо в Сполучених Штатах Америки. Тим часом світове споживання шротів, за прогнозами, зросте на 3,1 відсотка, чому сприятиме очікуване зростання виробництва, що збігається з очікуваним стійким зростанням споживання в комбікормової промисловості. За прогнозами, у 2023/24 МР міжнародна торгівля як олією, так і шротом залишиться на колишньому рівні, при цьому очікується, що основні країни-імпортери будуть добре забезпечені за рахунок своїх закупівель у попередньому сезоні.
Враховуючи, що світове виробництво олій/жирів, як очікується, з невеликим відривом від очікуваного споживання в 2023/24 МР, світові перехідні запаси олій/жирів, за прогнозами, скоротяться трохи нижче за їх початковий рівень, залишаючись при цьому вищими за середній рівень за останні роки . Щодо шроту, то світові кінцеві запаси, за прогнозами, продовжать зростати до чотирирічного максимуму, в основному через очікуване збільшення видобутку. Відповідно до таких фундаментальних показників світові ціни на олії продовжували знижуватися після досягнення рекордних максимумів у березні 2022 року. Світові ціни на шроти також знизилися останні місяці після тимчасового підвищення на початку 2023 року.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом