Світова торгівля молокопродуктами знизиться вперше за майже 20 років
Світова торгівля молочними продуктами в 2022 році становитиме 85 млн т (у молочному еквіваленті), що на 3,4% менше, ніж у 2021-му. Це перше падіння за майже два десятиліття.
Про це пише у Telegram партнер проєктів «Інфагро» Максим Фастєєв з посиланням на звіт ФАО.
Як зазначається, зниження здебільшого спричинене різким спадом імпорту Китаєм, а також прогнозованим зниженням постачань до Нігерії, В’єтнаму і рф.
Cкорочення імпорту, ймовірно, буде частково компенсоване можливим збільшенням закупівель з боку Філіппін, Індонезії, Сполученого Королівства, Європейського Союзу та Мексики.
«У Китаї скорочення послуг у закладах громадського харчування, пов’язане із заходами стримування COVID-19, зростання внутрішнього виробництва молока та високі запаси можуть призвести до скорочення імпорту на 15%, або на понад 3 млн т (в еквіваленті молока). Це переважно стосується сироватки та сухого молока», — зазначає експерт.
Через скорочення світового попиту очікується зниження обсягів торгівлі кількох провідних експортерів, включаючи Нову Зеландію, ЄС, білорусь і Туреччину. Однак деякі країни, включаючи Мексику, Індію, Аргентину та США, можуть їх наростити завдяки географічній доступності окремих молочних продуктів, особливо вершкового масла та сухого молока, а також з огляду на двосторонні торгові домовленості, прогнозують спеціалісти.
Попри очікуване скорочення експорту, прогнозується, що в 2022 році світова торгівля вершковим маслом зросте на 6,2% порівняно з 2021-м, тоді як експорт сиру підвищиться несуттєво. А світова торгівля сухим незбираним молоком, сухим збираним молоком і сухою сироваткою, за прогнозами, впаде відповідно на 6,4%, 3,5% і 5,6% — здебільшого через скорочення закупівель Китаєм.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом