Суттєвої деградації вже зазнали близько 33% українських ґрунтів
За оцінками ФАО, 33% сільськогосподарських земель в Україні вже зазнали суттєвої деградації, а це на 13% більше, ніж було до повномасштабної війни рф проти України. Решта земель перебувають під загрозою деградації.
Такими даними поділилася Олена Корогод, президент ГС «Органічна Україна» в ході конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?», інформує AgroTimes.
«За останні 130 років українські землі втратили 30% гумусу, а рівень розораності України лишається одним із найбільших у світі – 53,9%. Для порівняння, у Польщі це показник на рівні 36,5%, у Німеччині – 34,1%, у США – 17,5%, у Китаї – 12%», – нагадала Олена Корогод.
За оцінками НААН, економічні збитки від деградації ґрунту до початку війни становили близько 40 млрд грн на рік. І тільки за перші три місяці повномасштабної війни рф проти України збитки українського довкілля сягнули 200 млрд грн.
Більше ніж 200 тис. га територій забруднені мінами, снарядами, уламками боєприпасів через воєнні дії. Є дані, що на розмінування 1 га потрібен один день. Тож цей процес буде тривалим і ресурсозатратним.
Разом з тим, деградація ґрунтів – це світова проблема. 25% усієї земної поверхні світу – це деградовані ґрунти. Щорічно планета втрачає 24 млрд тонн родючих ґрунтів. Якщо цей тренд триватиме, то до 2050 року 95% земної поверхні становитимуть деградовані ґрунти.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом