Стан озимої пшениці відрізняється, залежно від строків сівби
За спостереженнями науковців ДУ Інститут зернових культур НААН (Дніпропетровська обл.) протягом останніх тижнів у рослин пшениці озимої відбувався інтенсивний лінійний ріст стебла і колоса.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
Станом на 15 травня рослини ранньостиглих сортів (Фортеця, Гейзер, Гурт, Коханка, Мудрість одеська, Марія, Херсонська безоста та ін.), які висівалися у ранні строки, перебувають на різних етапах фази «цвітіння». Натомість рослини середньопізних та пізньостиглих сортів та за сівби у пізні строки – ще перебувають у фазі «колосіння».
Пшениця ранніх та оптимальних строків сівби (15-25 вересня) по кращих і удобрених попередниках перебуває у доброму стані та має середню висоту (залежно від сорту) 75-80 см, кількість колосоносних пагонів (залежно від сорту) – в межах 1,5-2,5 шт./рослину, а колос налічує 16-18 колосків.
Відставання у рості і розвитку рослин, яке спостерігалося на посівах пізніх строків сівби (5-15 жовтня) після стерньових попередників та соняшнику, особливо на бідних агрофонах, де пшениця озима отримувала недостатню кількість поживних речовин, зберігається.
На таких площах рослини мають висот 55-65 см та сформували у середньому по 1,0-1,5 колосоносних пагони, що налічують по 13-15 колосків. Такі посіви у задовільному стані.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом