США не відкидають «військові рішення» для забезпечення експорту українського зерна — WSJ
США розглядають різні варіанти, як забезпечити експорт зерна з України після зриву «зернової угоди», зокрема «військовий» для захисту суден, пише The Wall Street Journal у вівторок, 15 серпня.
У матеріалі сказано, що США обговорюють із Туреччиною, Україною та її сусідами розширення альтернативних маршрутів експорту українського зерна. План, який підтримує Вашингтон, передбачає, щоб до жовтня Україна могла експортувати Дунаєм 4 млн тонн зерна на місяць. Значну частину зерна відправлятимуть річкою і через Чорне море до прилеглих румунських портів, а потім переправлятимуть в інші пункти призначення. Як пише WSJ, «хоча цей маршрут повільніший і дорожчий, він міг би стати альтернативою Чорноморському коридору».
Газета зазначає, що такий підхід США показує, що вони разом з Україною та її європейськими партнерами готуються до сценарію, за якого країна-агресор Росія не повернеться до зернової угоди вчасно для експорту українського літнього та осіннього врожаю.
«США розглядають усі потенційні варіанти, зокрема військові рішення, для захисту суден, які прямують в українські порти на Дунаї та з них, сказав представник Вашингтона, але відмовився конкретизувати ці варіанти або повідомити, які країни братимуть у цьому участь», — сказано у статті.
За словами американських чиновників, вони обговорюють, як підвищити ефективність дунайського маршруту, зокрема дозволити прохід більшим суднам, звільнити місце для стоянки тощо. Але глава Бюро USAID у справах Європи та Євразії Ерін Елізабет Маккі раніше заявила, що ці зусилля не замінять чорноморські порти і є лише «тимчасовою альтернативою». Дунайський маршрут залишився єдиним шляхом експорту зерна через Чорне море після зриву Росією зернової угоди.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом