Сприятлива погода в Бразилії, Аргентині та США посилює тиск на ціни на сою та кукурудзу
Вихідними на Середньому Заході та Рівнинах США пройшли сприятливі опади. Днями сильний шторм принесе похолодання, грози та сніг, але наприкінці тижня повітря прогріється до 15-20 оС, що дозволить почати сівбу ранніх зернових.
У центральній Бразилії сильні зливи минулого тижня затримали збирання сої, проте вони сприятливо вплинули на посіви кукурудзи другого урожаю, сівба якої майже завершилася. На початку тижня дощі продовжаться, а ближче до вихідних температури підвищаться та кількість опадів зменшиться. Південні регіони країни цього тижня отримають більшу кількість опадів завдяки фронту, що рухається з Аргентини.
В Аргентині минулого тижня пройшли сильні зливи, які продовжаться і цього тижня. Попри збільшення інтенсивності опадів експерти Зернової біржі Росаріо внаслідок січневої посухи знизили у порівнянні з попередніми оцінками прогноз виробництва сої з 52 до 49,5 млн т та кукурудзи – з 59 до 57 млн т.
Протягом спекотного періоду, який почався 17 січня, запаси вологи на посівах кукурудзи суттєво зменшилися, хоча дощі на другому тижні лютого дещо покращили ситуацію. Ранні посіви сої в цей період також знаходилися у фазі сильної чутливості до високих температур, тому постраждали від спеки.
На більшій частині Європі цього тижня пройдуть хвилі опадів, які поповнять запаси ґрунтової вологи напередодні сівби. Підвищення температур дозволить прискорити початок сівби ярих культур.
В Україні минулого тижня пройшли розсіяні опади, які покращили зволоженість ґрунту. Проте зниження температур до 0-5 оС та суха погода цього тижня затримають сівбу, хоча фермери очікували ранньої весни та тепла.
На біржі в Чикаго котирування на сою та кукурудзу завершили тиждень на рівні 3-річних мінімумів на тлі опадів в Аргентині та прискорення сівби кукурудзи в Бразилії. Надходження на світовий ринок 200 млн т сої та 58 млн т кукурудзи з Аргентини та Бразилії посилить тиск на світові ціни у березні – квітні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом