Сприятлива погода у Південній Америці та Європі продовжує покращувати перспективи урожаю
У Європі та США на тлі підвищення температур почалася сівба ярих культур, а сильні дощі у Південні Америці поповнюють запаси вологи та покращують потенціал урожаю сої та кукурудзи.
Тепла зима з потужними опадами в Європі, зокрема й в Україні, дозволила накопичити значні запаси ґрунтової вологи, що сприяє розвитку озимини та сівбі ярих культур.
Цього тижня температури сягали 5-12 оС, але наступного тижня вони знизяться. Короткочасні опади сприятимуть отриманню сходів.
За даними Мінагрополітики України, аграрії Вінницької, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей почали сівбу ярих культур, якими на 29 лютого вже засіяно 22,3 тис га, зокрема пшеницею – 0,8 тис га, ячменем – 11,4 тис га, горохом – 10,2 тис га.
У США цього тижня температури перевищували норму, особливо на півдні, де внаслідок сильного вітру почалися потужні лісові пожежі. Загалом погода з періодичними опадами сприяє сівбі, але наступного тижня можливе зниження температур та посилення дощів, що уповільнить роботи, хоча й поповнить запаси вологи.
У центрі та на півдні Бразилії цього та наступного тижня ітимуть зливи, які покращать стан пізніх посівів сої, прискорять сівбу кукурудзи та перспективи урожаю. У центральному штаті Мато-Гросу соя зібрана на 76% площ, а кукурудзою другого урожаю засіяно 70% запланованих площ. Темпи сівби перевищують торішні, але їх затримують часті опади.
До Аргентини фронт приніс розсіяні зливи, які продовжать покращувати стан посівів сої та кукурудзи.
За даними Зернової біржі Буенос-Айресу, сівба сої та кукурудзи вже завершена, а збирати урожай почнуть у квітні. Експерти біржі оцінюють урожай сої в країні у 2023/24 МР у 52,5 млн т, а кукурудзи – у 56,5 млн т.
Сприятлива погода у Південній Америці тисне на котирування сої та кукурудзи, які і так знаходяться на рівні 3-річних мінімумів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом