Сподіваємося, що незабаром з України відправлять ще більше суден з с/г продукцією, – Кірбі
США сподіваються, що найближчими днями з України відправлять ще більше суден з сільськогосподарською продукцією.
Про це на брифінгу заявив представник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі, коментуючи відправлення першого судна з українським зерном.
“Звичайно, ми вітаємо цей важливий крок і сподіваємося, що найближчими днями відпливуть більше кораблів, щоб відправитися на світові ринки з такими сільськогосподарськими продуктами, як зерно, пшениця, соняшникова олія та кукурудза. На судні, яке сьогодні відпливло, було приблизно 20-26 тисяч тонн кукурудзи”, – зазначив він.
Кірбі зазначив, що Росія використала продовольство як зброю та фактично заблокувала українські порти з початку цієї кризи.
“І ми закликаємо Росію виконати свої зобов’язання в рамках цієї нової домовленості, зокрема сприяючи безперешкодному експорту сільськогосподарської продукції з чорноморських портів, щоб зменшити продовольчу безпеку в усьому світі. Тому ми будемо уважно стежити за цим”, – додав він.
Нагадаємо, перше судно для експорту українського зерна вийшло з порту Одеси. Судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Триполі в Лівані з 26 тис. тоннами української кукурудзи.
Морські порти “Одеса” та “Чорноморськ” уже завантажили зерно на 17 суден, з яких десять готові до відправлення.
Україна і Туреччина під егідою ООН 22 липня уклали в Стамбулі угоду про відновлення безпечного експорту українських зернових Чорним морем.
Уранці 23 липня російські окупанти атакували Одеський морський торговельний порт крилатими ракетами типу “Калібр”. У МЗС України заявили, що РФ ракетним ударом по порту поставила під сумнів домовленості, дані нею ООН і Туреччині в “зерновому” договорі. Глава ООН беззастережно засудив повідомлення про авіаудари по Одесі, пославшись на зобов’язання, взяті сторонами на церемонії підписання в Стамбулі.
29 липня посли країн Великої сімки в Україні прибули до Одеси для перевірки запуску “зернового коридору”.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом