Спекуляції на ринку кукурудзи зберігаються: погода в Бразилії та США продовжує підтримувати підйом котирувань
На ринку кукурудзи трейдери активно спостерігають за “погодними” умовами, оскільки потреба у дощах для посівів кукурудзи в Бразилії, США, Україні та ЄС залишається високою, а прогнози наразі не обіцяють нічого доброго.
Україна у травні була залита дощами, але в червні кількість опадів мінімальна, і на полях кукурудзи спостерігається дефіцит опадів у центральних та частині західних областей.
Закупівельні ціни на кукурудзу продовжують падати до рівня 160 доларів за тонну з поставкою в чорноморські порти та приблизно 165-170 доларів за тонну з доставкою в дунайські порти на тлі мінімальної активності закупівель і зростання пропозицій, оскільки фермери не сподіваються на подовження коридору після 18 липня, а надходження нового врожаю продовжить тиснути на ціни зерна.
За даними моніторингу Conab, в Бразилії станом на 10 червня убирання кукурудзи другого сезону (сафринья) виконано на 1,7% запланованих площ (+1% за тиждень), у порівнянні з 4,9% на цю ж дату минулого року. Більшість посівів знаходиться в хорошому стані, тому врожайність кукурудзи очікується на достатньо високому рівні. За прогнозами Conab, загальне виробництво кукурудзи в Бразилії в 2022/23 МГ підвищено на 0,2 млн тонн в місяць до 125,7 млн тонн, що залишається досить песимістичним рівнем порівняно з червневим прогнозом USDA в 132 млн тонн.
У центральній частині Бразилії триває період посухи, яка знижує потенціал врожаю, і не очікується значних опадів протягом найближчих 10 днів.
У США на півдні та сході кукурудзяного поясу прогнозуються незначні дощі протягом найближчих 7-10 днів, але в самому серці Мідвесту не передбачається опадів. Хоча температури трохи знизилися до 28-30 градусів, втрати вологи на посівах продовжуються.
Агентство EIA повідомило, що виробництво етанолу протягом тижня, що завершився 9 червня, знизилося на 1,8% до 1,018 млн барелів на день, а запаси етанолу зменшилися на 722 тис. барелів до 22,226 млн барелів.
Агентство з охорони навколишнього середовища США та компанія Growth Energy подали повідомлення в окружний суд округу Колумбія 13 червня, згодом узгодивши подовження крайнього терміну випуску остаточного правила стандарту відновлюваного палива RFS EIA на 2024-2025 роки з 14 на 21 червня.
Під тиском цих факторів на Чиказькій біржі ціни на кукурудзу у липневих ф’ючерсах трохи знизилися на 0,8% до 239,3 долара за тонну, але загалом за місяць зросли на +3%. Ціни на грудневі ф’ючерси також знизилися на 0,4% до 216,1, але за місяць зросли на +6,6% і під впливом погодного фактору продовжать зростати до рівня цін на старий врожай.
Державне агентство Алжиру з закупівлі зернових ONAB у рамках міжнародного тендера уклало контракт на кукурудзу за ціною 260 доларів за тонну C&F з поставкою у червні-серпні 2023 року.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом