Соєві боби впали на 1,6% на фоні фіксації прибутку; пшениця піднімається
Ф’ючерси на соєві боби торгової біржі Чикаго впали більш ніж на 1% у п’ятницю нижче $12 за бушель на тлі фіксації прибутку наступного дня після того, як еталонний контракт наблизився до двомісячного максимуму, зростання продажів фермерської сої і курсу долара, кажуть аналітики.
Ф’ючерси на пшеницю виросли, тоді як кукурудза знизилася за умов нестабільної торгівлі.
Травневі соєві боби CBOT за підсумками дня знизилися на 19-1/2 цента до $11,92-1/2 за бушель. Травневий контракт на кукурудзу CBOT подешевшав на 1-1/2 цента до $4,39-1/4 за бушель, тоді як травнева м’яка червона пшениця озима зросла на 8 центів до $5,54-3/4 за бушель.
Соєві боби відступили після двосесійного підйому. За словами аналітиків, зростання цін сою стимулювало продажі сої фермерами США та Південної Америки.
“Сектор зернових та олійних культур в основному падає через зміцнення долара та збільшення продажів фермерів, особливо в Бразилії”, – написав у записці для клієнтів головний економіст StoneX із сировинних товарів Арлан Судерман, повідомляє Рейтер.
Інші аналітики пояснюють тиск на ринок прогнозами сприятливих дощів у деяких частинах посівного поясу Середнього Заходу перед весняним посівним.
Дощі та сніг прогнозувалися на вихідних в Айові, найбільшому виробнику кукурудзи та соєвих бобів, де майже 20% штату перебувають в умовах сильної посухи, показав останній щотижневий звіт US Drought Monitor.
«Посуха в Айові наростала всю зиму, і ми нарешті отримали прогноз на дощ», – сказав Ренді Плейс, аналітик Hightower Report.
Тим часом Міністерство сільського господарства США підтвердило приватний продаж 263 000 тонн американської кукурудзи в Мексику.
Пшениця CBOT зміцнилася на закритті коротких позицій, оскільки європейські ф’ючерси на пшеницю виросли на тлі побоювань, що відновилися, з приводу перебоїв у постачаннях з Чорного моря.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом