Соєва та пальмова олія продовжують дорожчати, попри зниження цін на нафту
На тлі підвищення облікової ставки ФРС США до 5-5,25% та в очікуванні рецесії американської економіки трейдери не бажають інвестувати в акції та ф’ючерси на нафту, внаслідок чого ціни на нафту впали ще на 4-4,4% після попереднього падіння на 5-5,6%. Водночас трейдери активізували спекулятивні закупівлі соєвої та пальмової олії, сподіваючись на збільшення імпорту Китаєм та Індією.
Вчора липневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE впали ще на 4% до 72,4 $/барель (-9,3% за два дні), а на нафту WTI на біржі в Нью-Йорку – на 4,4% до 68,5 $/барель (-10% за два дні), оскільки трейдери не очікують збільшення попиту найближчим часом.
Липневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора виросли на 0,26% до 3430 ринггітів/т або 771 $/т.
Липневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора виросли на 1,5% до 1159 $/т, оскільки трейдери активніше інвестують в аграрні активи, ніж у нафту, яка продовжує дешевшати.
Ціни на соняшникову олію під тиском низького попиту знизилися ще на 25 $/т до 950 $/т з доставкою покупцям, проте в Україні після падіння до мінімального рівня відновився попит на невеликі партії з поставкою до країн ЄС.
На тлі вирівнювання цін на основні види олій, Індія зменшила імпорт пальмової олії та збільшила імпорт соєвої та соняшникової. Так, у квітні імпорт пальмової олії зменшився у порівнянні з березнем на 30% до 14-місячного мінімуму 508 тис т, тоді як імпорт соняшникової виріс на 69% до 250 тис т, а соєвої – на 2,3% до 258,9 тис т. Вперше з липня 2022 р частка пальмової олії в загальному імпорті рослинних олій склала менше 50%, оскільки ціни на соняшникову олію були аналогічними, або навіть нижчими, ніж ціни на пальмову олію.
Поки що основним постачальником соняшникової олії до Індії є Аргентина, а Україна зможе активізувати поставки своєї дешевої олії лише в разі продовження роботи зернового коридору.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом