Ми працюємо з усіма європейськими компаніями щодо розмноження високих репродукцій сої. Під соєю у нас в середньому зайнято 16-18 тис. га, з них 2,5-3 тис. га займають посіви насіннєвої сої.
Соя забезпечує аграріям $300-400/га чистого прибутку
Попит на сою зростає, водночас підвищується і якість технологій вирощування культури. Соя є досить цікавою для фермерів через її рентабельність.
В Україні середні фермерські господарства збирають сою з урожайністю 2,6 т/га, раніше було 2 т/га, а великі агрохолдинги сьогодні збирають від 3,5 т/га і більше.
У ПП «Західний Буг» дану культуру вирощують понад 10 років. Культивують як товарну, так і насіннєву сою. Про це розповів агроном-аналітик господарства Дмитро Кисельов під час онлайн-мітапу «Соєвий бізнес: перспективи, ринки збуту та економіка вирощування».
Судячи з цін на сою та можливостей її вирощування, культура має позитивні відгуки в господарстві. Вона менш маржинальна, ніж основна культура — цукровий буряк, але соя дає «Західному Бугу» $300-400/га чистого прибутку.
«Врожайність сої у нас складає 4,5 т/га і більше, вміст протеїну мінімум на вологу 34%, більшу половину займає соя з високим вмістом протеїну — 36%», — розповідає Дмитро Кисельов.
Високу врожайність сої господарство отримує завдяки здоровому чистосортному насінню, своєчасним та якісним агроопераціям (починаючи від глибини висіву, сіють на 4-5 см вглиб, щоб не було промивання ґрунтових гербіцидів, до збирання врожаю).
Ми проводимо дві фунгіцидні обробки на сої проти основних хвороб, також боремося з кліщами, тобто у нас доволі навантажена схема вирощування, але це дає нам можливість збирати хороші врожаї.
За вирощування сої, зазначає агроном-аналітик, прямі затрати господарства складають понад $570/га (майже $90 — витрати на насіння, $160 — добрива, $170 — ЗЗР і $110 — пальне, решта — додаткові заходи). Попри складнощі врожай експортують до країн Європи і щосезону на українську сою є попит.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом