Соя та кукурудза на CBOT досягли двотижневих максимумів
Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго у вівторок в основному зросли, при цьому найбільш активними контрактами/ Аналітики ринку відзначають, що індекс досяг двохтижневого максимуму через покриття коротких позицій і можливих премій за ризик у зв’язку з потеплінням прогнозів погоди в США.
Однак найближчий ф’ючерсний контракт на соєві боби знизився наприкінці сесії: ф’ючерси на соєві боби CBOT із постачанням у серпні знизилися на 1/4 цента до 11,17-1/2 долара за бушель.
Найбільш активні ф’ючерси на соєві боби у листопаді зросли на 6,3/4 цента до 10,75,5 долара за бушель. Найактивніший контракт на сою досягав максимуму 10,86-3/4 долара за бушель, що стало найвищою ціною з 9 липня.
На торгах CBOT серпневий ф’ючерс на соєвий шрот знизився на $0,90 до $342,70 за коротку тонну, а грудневий ф’ючерс на соєвий шрот знизився на $0,30 до $319,10 за коротку тонну.
Ф’ючерси на соєву олію CBOT завершили день різноспрямовано. Ф’ючерси на соєву олію з постачанням у серпні впали на 0,34 цента до 46,66 цента за фунт, а ф’ючерси на соєву олію у грудні зросли на 0,28 цента до 45,13 цента за фунт.
Рейтинги врожаю за тиждень практично не змінилися і залишаються вищими за п’ятирічні середні показники, що дає торгівлі сигнал про те, що потенціал урожайності залишається високим.
Однак довгострокові прогнози щодо Середнього Заходу США починають тепліти, змушуючи трейдерів, які мають слабкі короткі позиції, турбуватися про те, що така погода може вплинути на поповнення капсул пізніше цього літа.
Пізно ввечері у понеділок Міністерство сільського господарства США повідомило, що 68% урожаю сої у США перебуває у хорошому чи відмінному стані, що відповідає стану минулого тижня. Це також відповідає торговим очікуванням, згідно з опитуванням аналітиків Reuters.
Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго завершили торги у вівторок зниженням, оскільки рясні світові поставки пшениці і сильна експортна конкуренція чинили тиск на діапазон торгівлі, кажуть аналітики ринку.
Вересневі ф’ючерси на американську оптову торгівлю м’якою червонозерною пшеницею озимої подешевшали на 5,1/4 цента до 5,42-3/4 долара за бушель. Ф’ючерс на вересневу тверду червонозерну пшеницю озиму KC знизився на 5 центів до 5,66-3/4 долара за бушель, а ф’ючерс на вересневу яру пшеницю MGEX знизився на 7-1/4 цента до 6,15-1/2 долара .
Ф’ючерси на пшеницю на CBOT ненадовго зросли під час сесії, оскільки підтримку надали прогнози спекотної та сухої погоди для деяких районів Канади та регіону Чорного моря, а також погані перспективи урожаю у Франції.
Однак до середини сесії ф’ючерси на пшеницю пішли вниз, оскільки перспективи великого врожаю пшениці в Росії, підкріплені невеликим підвищенням прогнозу консалтингової компанії Sovecon щодо російського врожаю, а також конкурентоспроможний експорт із Чорного моря обмежили ціни.
Пізно ввечері у понеділок Міністерство сільського господарства США повідомило, що врожай озимої пшениці в США було завершено на 76% за тиждень, що закінчився 21 липня, проти 71% тижнем раніше. Це виявилося нижчим за очікування торгівлі, згідно з опитуванням аналітиків Reuters.
За даними Міністерства сільського господарства США, 77% ярої пшениці, вирощеної на Північних рівнинах, перебувають у хорошому чи відмінному стані, що вище за очікування галузі.
Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго продовжили зростання цін у другий день у вівторок, при цьому найбільш активний контракт за словами аналітиків ринку, досяг двохтижневого максимуму через покриття коротких позицій і побоювань щодо впливу погодних умов на врожай у США.
Вересневі ф’ючерси на кукурудзу CBOT виріс на 2,1/4 цента до 4,02,1/2 долара за бушель, а найактивніші ф’ючерси на кукурудзу грудня зросли на 2,1/4 цента до 4,17,1/4 долара за бушель.
Раніше в ході сесії найбільш активний контракт досяг максимуму в 4,22,5 долара за бушель, найвищого рівня з 8 липня.
Товарні фонди займають значну чисту коротку позицію щодо ф’ючерсів на кукурудзу на CBOT, що залишає ринок відкритим для ралі за рахунок покриття коротких позицій.
Міністерство сільського господарства США в понеділок підтвердило приватний продаж 200 000 тонн американської кукурудзи нового врожаю в невідомі пункти призначення, що стало другим щоденним оголошенням про продаж кукурудзи за останні кілька днів.
За словами аналітиків ринку, трейдери звертають увагу на повідомлення із західного кукурудзяного поясу США, де на полях спостерігаються ознаки стресу рослин через опади навесні та на початку літа.
Пізно ввечері у понеділок Міністерство сільського господарства США повідомило, що 67% урожаю кукурудзи в США перебуває у хорошому чи відмінному стані, що на один пункт нижче, ніж тиждень тому, але все одно є найвищим показником для цієї пори року з 2020 року.
За даними опитування аналітиків Reuters, трейдери очікували, що Міністерство сільського господарства США оцінить стан 68% кукурудзи як добрий чи відмінний.
Ф’ючерси на канолі на Intercontinental Exchange закрилися зростанням на тлі ліквідації коротких позицій щодо фондів.
Аналітик сказав, що зі зростанням у вівторок канола може протестувати позначку 700 канадських доларів за метричну тонну. Урожай каноли в 20 мільйонів тонн залишається можливим, незважаючи на пошкодження квітучої каноли та пізніших засіяних полів спекою.
Міністерство сільського господарства та агропродовольства Канади підвищило прогноз виробництва каноли у 2024–25 роках до 18,63 млн тонн з червневої оцінки у 18,10 млн. У звіті зазначається, що площа засіяних канолою гектарів збільшилася з 8,66 млн до 8,91 млн .
Листопадовий контракт на канолу залишався значно вищим за основні ковзні середні, що посилило його оптимістичний настрій.
Маржа переробки каноли знизилася, а листопадові позиції впали до 88–94 канадських доларів за тонну вище за ф’ючерси.
Підтримку канолі надав також зростання соєвих бобів з Чикаго, але були втрати в соєвій олії та соєвому шроті. У той час як малазійська пальмова олія була відносно стабільною, європейський ріпак відступив.
Слабкість цін на сиру нафту чинила тиск на сектор олії.
Канадський долар знизився до 72,59 цента США порівняно із закриттям понеділка на рівні 72,70.
Ціни вказані в канадських доларах за метричну тонну:
Листопад 678,40+5,30
Січень 682,80+5,00
Березень 683,90 +4,10
Травень 679,30 +2,20
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом