Загальний рівень споживання сої та соєвого шроту в перерахунку на соєві боби в Європі складає приблизно 30 млн т щорічно. Внутрішній рівень виробництва сої в ЄС — 1-1,5 млн т. При цьому рівень виробництва сої в Україні становить 4 млн т, або навіть 5,5 млн т, як прогнозується на цей сезон. І ці обсяги все одно не покриють внутрішню потребу європейців. Минулого року експорт української сої до Європи склав приблизно 40%.
Соя не потраплятиме під критичні заборони від ЄС, вона потрібна європейцям
Соя є дуже важливою культурою, від якої залежить Європа, адже рівень її імпорту складає 85% від внутрішнього споживання. Основними гравцями-експортерами на ринку сої в ЄС є Латинська Америка, Бразилія, США, Канада та Україна.
Про це розповів виконавчий директор асоціації «Дунайська соя» Володимир Пугачов під час онлайн-мітапу «Соєвий бізнес: перспективи, ринки збуту та економіка вирощування».
Крім того, Україна дуже залежить від можливості перевезень урожаю Чорним морем. З моменту запуску українського зернового коридору завдяки ЗСУ наразі обсяги експорту всієї сільськогосподарської продукції виходять на майже довоєнний рівень. Експерт зазначив, що соя також активно експортується через порти, незважаючи на те, що основним покупцем української сої є ЄС. Через порти експорт значно вигідніший, ніж залізницею чи автотранспортом.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом