Соняшник і гречка стали збитковими, рентабельним залишається овес — фермер з Сумщини
До війни майже всі культури для фермерів були рентабельними. Наразі ціни значно впали, тож багато культур з прибуткових стали збитковими.
Про це йдеться у спецпроєкті «5 кроків до прибуткової ферми — досвід ФГ «Озон» на Kurkul.com.
Як розповів керівник ФГ «Озон» Олексій Дзюба, у їх господарстві до війни всі культури виходили прибутковими, особливо привабливо було вирощувати соняшник та гречку.
Перед війною соняшник продавали по 23 тис. грн/т, а зараз в регіоні закупівельна ціна становить 9-10 тис. грн/т. Тому з прибуткової, культура стала збитковою.
На думку фермера, зараз хорошу рентабельність приносить овес, оскільки його ціна близько 6,5 тис. грн/т, при цьому витрати мінімальні.
«Завжди вдало реалізовували гірчицю, але врожай 2023 року лежить досі. Ми її продавали по 70 тис. грн/т, а зараз ціна — 15 тис. грн/т. Раніше гірчицю експортували у Європу. Зараз поляки блокують кордон і наша гірчиця лежить мертвим вантажем. Гречка та пшениця збиткові вийшли, як і кукурудза, на вартість якої впливає сушка», — розповів керівник ФГ «Озон».
Збіжжя в ФГ «Озон» зберігають на власному складі. Соняшник намагаються швидко реалізувати, бо він починає псуватися. Пшеницю і кукурудзу продають на елеватори близько нового року.
«Ми почали возити соняшник в Одесу своїми силами, коли почав коридор працювати. В принципі різниця виходить зі всіма витратами у 1000 грн/т. Тому є сенс возити», — розповів Олексій Дзюба.
Звичайно війна внесла свої корективи в роботу господарства. ФГ «Озон» знаходиться за 60 км від кордону з росією. Після початку повномасштабного вторгнення в господарстві почали більше економити на добривах. Зменшили прямий обробіток пшениці, жита, соняшнику, пробували використовувати регулятори росту, що дозволило вирівняти колоски й техніка працювала ефективніше. Також частково відмовились від сухих добрив, а збільшили кількість КАС.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом