Собівартість кукурудзи за рік зросла щонайменше на 40%
Порівнюючи з 2021 роком, торік собівартість кукурудзи зросла щонайменше на 40% у гривневому еквіваленті. На цей показник найбільше вплинули кілька чинників: пальне, добрива, послуги елеваторів, а також логістика реалізації.
Про це розповів операційний директор холдингу «Контінентал Фармерз Груп» Віталій Ставнічук в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
Так, вартість добрив зросла у 2-2,5 раза, і тут, за його словами, є шлях до оптимізації витрат – треба розглядати інші підходи до використання добрив. Послуги елеваторів, вартість яких насамперед формують ціни на газ і електроенергію, також зросли вдвічі проти 2020 року та до 60% – проти 2021-го.
Дуже вплинули на зростання собівартості кукурудзи вартість пального, яка зросла в 1,5 раза, а також логістика продажів, вартість якої фактично зросла втричі.
«Як і багато інших виробників, наша компанія мала проблеми з експортом зерна через порти, тому налагоджували ще й транспортну логістику через західний кордон, яка значно дорожча. Безумовно, це зменшує доходи, але ми змушені працювати в такій ситуації. Інші складники виробництва, зокрема ціна насіння, більш-менш стабільна, зважаючи на курс долара. Щодо ЗЗР, також не бачимо кардинального зростання – в межах 10-15%», – зазначив Віталій Ставнічук.
Нагадаємо, «Контінентал Фармерз Груп» планує зменшити площі посівів кукурудзи до 10% та оптимізувати систему живлення цієї культури.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом