“Смішна” компенсація: словацький міністр розкритикував допомогу ЄС фермерам через імпорт з України
Міністр сільського господарства Словаччини Йозеф Біреш заявив, що підтримка словацьких фермерів обсягом 5 мільйонів євро як компенсації за збитки, яких вони зазнали внаслідок нещодавнього напливу сільськогосподарської продукції з України, є невеликою порівняно з фактичними розрахунковими втратами у 200 мільйонів євро, повідомляє Euractiv.
У понеділок країни-члени схвалили компенсаційний пакет обсягом 100 мільйонів євро для п’яти держав, включаючи Словаччину, які вирішили запровадити односторонню заборону на українські сільськогосподарські товари у квітні – до того, як ЄС видав власну заборону на імпорт. Словаччина отримала найменше, тоді як Болгарія має отримати 10 мільйонів євро, Угорщина – 16 мільйонів, Румунія – 30 мільйонів, Польща – 40 мільйонів євро.
Однак Біреш тепер стверджує, що цього недостатньо, називаючи суму “смішною”.
“Словацька Республіка оцінює збитки, спричинені збільшенням імпорту сільськогосподарської продукції з України, у поєднанні із загальною важкою ситуацією наших виробників, які вирощували свої врожаї минулого року,.. приблизно у 200 мільйонів євро”, – пояснили у Міністерстві сільського господарства Словаччини.
Орієнтовна сума становитиме майже половину річного бюджету ЄС для боротьби з кризою на сільськогосподарських ринках, який становить 460 мільйонів євро – цю суму країни-члени можуть подвоїти, використовуючи свої бюджети, хоча її все одно буде недостатньо, щоб покрити всі пошкодження, вказується у повідомленні.
Словаччина навряд чи отримає більше грошей із резервного фонду, оскільки Єврокомісія, як повідомляється, оголосила, що решта цьогорічного резерву, понад 80 мільйонів євро з наступного року, піде іншим 22 державам-членам.
Регіональна заборона ЄС має діяти до 15 вересня, хоча Словаччина прагне продовжити її. Біреш обговорив це питання з країнами-сусідами України.
“Ми були б задоволені продовженням цього заходу. По-перше, жнива ось-ось почнуться, і якщо цей імпорт буде безконтрольним, то це, очевидно, завдасть шкоди становищу хліборобів. Також з тієї причини, що якщо ціна залишиться на нинішньому рівні, то вони будуть дуже сильно думати, чи закладати іншу культуру”, – сказав міністр Йозеф Біреш.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом