Скорочення попиту на молоко в період Великого Посту стримує закупівельні ціни
Мінімальні та максимальні ціни на молоко-сировину не змінилися за останній місяць, але в середині цінового коридору відбувся перегляд в сторону зниження по всім ґатункам. Переробні підприємства пішли на певне зниження цін на молоко-сировину в умовах зменшення попиту на свіжі молочні продукти в Україні в період Великого Посту, – повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 20 березня склала 14,15 грн/кг без ПДВ, що на 5 коп. менше ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 14,00 до 15,00 грн/кг без ПДВ. Нижня і верхня межа цінового діапазону не змінилася за останній місяць.
Вищий ґатунок в середньому коштує 14,15 грн/кг без ПДВ (-5 коп.). Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 14,00 до 15,00 грн/кг без ПДВ. Порівняно до результатів моніторингу 20 лютого, діапазон цін не змінився.
Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,53 грн/кг без ПДВ, що на 4 коп. менше порівняно до другої половини лютого. Мінімальна ціна в господарствах склала 13,00 грн/кг, а максимальна ціна – 14,28 грн/кг. За останній місяць діапазон цін не змінився.
Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 13,94 грн/кг без ПДВ, що на 5 коп. менше порівняно до показника станом на 20 лютого.
Георгій Кухалейшвілі зауважує, що молокопереробні підприємства переглянули закупівельні ціни на молоко-сировину через скорочення попиту на свіжі молочні продукти серед українців з початку Великого Посту. В даний період переробним підприємствам традиційно потрібно менше сировини. Також навесні в Україні збільшується пропозиція сирого молока від приватних домогосподарств.
Тому, в найближчі тижні ймовірна зміна балансу в сторону збільшення пропозиції молока-сировини на ринку та скорочення попиту. В подальшому, після Великодня баланс попиту і пропозиції молока в Україні може знову вирівнятися.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом