Щорічний експорт зерна в обсязі 50 млн т не задовольнятиме український агросектор — Висоцький
Щорічний експорт зернових в обсязі 50 млн т не задовольнятиме український агросектор. Для забезпечення цієї цифри потрібно на 20-25% скоротити посівні площі, що може вдарити по економіці.
Про це повідомив в інтерв’ю для Українського радіо перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
«Щомісячний експорт обсягом 4 млн тонн нам вдається без діючого зернового коридора і в умовах обмежень. Така цифра точно нікого в Європі не буде бентежити, це умовно 50 млн т на рік. Але така цифра не задовольнятиме наш український сектор, тому що для забезпечення цієї цифри нам на 20-25% треба скоротити посівні площі. А це величезна кількість пайовиків, які живуть з оренди, працівників агропідприємств, це інвестиції в техніку тощо. Тому просто так чверть території покинути і припинити на ній сіяти — це боляче і мінус в економіку», — сказав Висоцький.
За його словами, треба знайти компроміс не через зменшення експорту, бо роль агросектора надто суттєва.
«Згадаймо, як у 1990-х роках усе системно зпинялося, багато полів були просто в бур’янах. І вивести певні культури на виробництво вдалося лише у 2010-х, тобто на це пішло 10-15 років. Це дуже велика потенційна втрата. Сподіваємося, що розуміння з боку європейських країн буде, і ми продовжимо рухатися спільно в економіці, як і у взаємодії проти агресора. Вже зараз бачимо, що є велика ймовірність увійти в жовтень, працюючи спільно над подоланням викликів», — додав Висоцький.
Нагадаємо, внаслідок ударів по портах Дунайського кластеру та блокування морських портів експорт зернових вантажів до країн Азії, Африки та Європи скоротився на майже 3 млн т на місяць.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом