Сапер розповів про виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів на полях
Шукати небезпечні пристрої на полях мають тільки спеціалісти, проте необхідність змусила багатьох, головним чином, аграріїв, також виявляти вибухонебезпечні пристрої. В хід пішли металошукачі та дрони. Але вони не дають необхідного результату та вимагають професіоналізму від операторів.
Про це йдеться у матеріалі «Заміновані поля: як повернути безпеку під час посівної» наKurkul.com.
За словами Володимира Пайлодзе, сапера ЗСУ, металошукачі в руках непрофесіонала — не найкращий варіант для виявлення вибухонебезпечних предметів на полях, так як реагують на будь-який шматок металу, навіть якщо це дрібні уламки. Ба більше, перевірити велику площу просто неможливо.
Інші аграрії пробують використовувати дрони, що також не дуже гарна ідея.
«Іноді використовують дрон: його запускають над полем, він пролітає і записує все на камери, а люди переглядають. Але знову треба не забувати, що після дощу міна або летючка може сховатись у землі. Тобто ви візуально її не знайдете. На сьогодні усі пристрої, що вішаються на дрон, не мають продуктивності, не дадуть навіть 10-15% гарантії, що там «чиста» територія», — каже Володимир Пайлодзе.
За словами експерта, на сьогодні у жодній країні світу немає якихось технічних рішень щодо пошуку мін на рівні дронів. І найближчим часом нічого не передбачається.
Ще одне рішення, яким успішно можуть користуватися тільки професійні сапери, — це георадари. Але результат роботи з георадаром у руках непрофесіоналів такий же, як і з металошукачем.
Пан Пайлодзе попереджає про ще одну небезпеку: коли люди виявляють міну на території свого господарства, може виникнути бажання взяти вибухівку в руки, перенести, розмінувати і т.д. Цього ні в якому випадку не можна робити. Спеціаліст застеріг, що немає таких типів мін, які можна було б розмінувати самостійно.
«Якщо міна встановлюється професійним сапером, здебільшого вона не вилучається. Будь-які її переміщення можуть коштувати життя людини, яка буде це робити. Іноді сапери переносять вибухонебезпечні пристрої, але найчастіше такі речі знищуються при знаходженні», — розповів Володимир Пайлодзе.
Знищують міни, підриваючи їх. Зайвий раз щось крутити у пристрої сапер не рекомендує і наголошує, що були випадки подвійного замінування: «Закопується протитанкова міна, а під неї ставлять легку міну, протипіхотну. Ти витягуєш велику міну, а отримуєш у подарунок маленьку, яка розривається практично за лічені секунди, нічого не встигаєш зробити».
Детальніше про професійне виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів на полях читайте у матеріалі на Kurkul.com.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом