Ринок сиру, хоч і повільно, але відновлюється
Ринок сиру відновлюється, хоч і повільно. Сироварам повезло, що вони були не дуже зав’язані на експорті. Сприяє відновленню і те, що імпорт сиру припинився.
Найбільш гострою залишається проблема логістики, хоча в порівнянні з виробниками свіжих молокопродуктів сиророби мають кращу позицію. В цілому логістика зараз працює значно краще, ніж на початку березня. Повертаються до роботи водії, навіть деякі ТРЦ відновлюють роботу.
Випуск сиру звичайно скоротився, хоча і не так суттєво, як свіжих молокопродуктів. На окупованих і прифронтових територіях великих виробників сиру мало і не всі вони навіть в таких умовах повністю припинили роботу, працюючи на локальні ринки.
Слід зазначити, що в лютому в країні ще було зварено біля 4,8 тис. т. сичужного сиру, понад 2 тис. т напівтвердих сирних продуктів та 3 тис. тонн плавлених сирів і сирних продуктів. За оцінками Інфагро у березні виробництво знизилося на 20-25%. Але точної інформації по випуску сирів не буде, Держстат в період війни не буде збирати ці дані.
Скоріш за все, у квітні випуск сирів вже знижуватися не буде, можливо навіть дещо виросте. За відсутності імпорту ринок зможе спожити запропоновану українськими сироварами продукцію. Стимулом до виробництва сиру є також державні закупівлі.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом