Ринок сирого молока переходить у період тиші
Ціни на молоко зросли на тлі активізації зовнішньої торгівлі влітку та на початку осені. Однак у листопаді тренд змінився через світову кон’юнктуру та перебої з електропостачанням.
Як говориться у повідомленні «Асоціації виробників молока», подорожчання екстра ґатунку почало сповільнюватися, а в другій половині місяця практично зупинилося. Ціни на молоко вищого та першого ґатунків ще мали ефект підтягування.
«Станом на 23 листопада середня закупівельна ціна на молоко екстра ґатунку склала 12,14 грн/кг без урахування ПДВ, що лише на 0,6% вище ціни першої декади місяця. Приріст у цей же період жовтня становив близько 2,5%. Ціновий діапазон залежно від розміру партії коливався від 11,75 до 12,50 грн/кг», — повідомляє аналітик АВМ Яна Лінецька.
Вищий ґатунок подорожчав на 1,27% у порівнянні з початком листопада — до 11,95 грн/кг. Ціновий коридор був у межах 11,75-12,30 грн/кг.
Перший ґатунок піднявся у ціні на 1,7% — до 11,59 грн/кг. Ціна на таке молоко коливалася від 11,27 до 11,90 грн/кг.
Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася на 1,1% — до 11,89 грн/кг.
«Енергетичний тероризм нездорових сусідів залишається основною проблемою роботи молочної галузі та й економіки загалом. Це досить вагомий стримуючий фактор у роботі як молочно-товарних ферм, так і переробних заводів. Проте, незважаючи на це, попит на молоко наразі залишається активним. Гострої потреби в ньому немає, але й вільних партій також не передбачається. Саме тому в грудні варто очікувати бокового тренду закупівельних цін на молоко та стабілізації в розрізі ґатунків», — пояснює експерт.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом