Ринок дронів-обприскувачів цьогоріч зросте у 1,5-2 рази, – прогноз
Цьогоріч на українському ринку безпілотного обладнання відбулися великі зміни. Чимало факторів вплинуло на загальний розвиток сільськогосподарської робототехніки. Зокрема, що стосується дронів, то можливість їх експлуатації через війну була під великим питанням. Втім, у квітні вже були здійснені перші польоти й сезон розпочався.
Про це розповів співзасновник DroneUA Валерій Яковенко під час онлайн-заходу «Дрони-обприскувачі: зменшуємо витрати та підвищуємо врожай в умовах викликів 2022».
«Сьогодні ринок дронів за своєю активністю відстає від рівня минулого року через певну затримку в розвитку рослин. До того ж посівна кампанія начебто була зміщена на 1-3 тижні. Але наразі попит зростає. Уже зараз ми бачимо рекордні тендери на ринку послуг, що забезпечуються дронами-обприскувачами. Наприклад, одна з компаній-лідерів замовила обробку на 40 тис. га. І це вже третій рік поспіль ми бачимо потужних гравців на цьому ринку, що незважаючи ні на що хочуть отримувати ці послуги», – відзначає Валерій Яковенко.
Що стосується невеликих фермерів, то за його словами, такі фактори як економія пального, води та ЗЗР під час застосування дронів-обприскувачів, змінює їх думку щодо можливості використання такої техніки. Та не завжди у таких аграріїв є «живі» кошти на ці послуги. Тому в нагоді стають різні програми та проекти, що фінансують малих і середніх фермерів, наприклад, Програма USAID з аграрного та сільського розвитку – АГРО.
«Якщо говорити про динаміку розвитку, то обсяг ринку трохи збільшиться. Це не буде зростання в 4 рази, як ми прогнозували рік тому, але ріст однозначно буде, як мінімум у 1,5 рази, оптимально – вдвічі», – додає Валерій Яковенко.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом