Rural Bank підвищив прогнози експорту пшениці та каноли для Австралії
У 2023/24 МР Австралія експортує 20 млн т пшениці, 7,6 млн т ячменю та 5,8 млн т каноли, – повідомляє видання Grain cental.
Експерти Rural Bank вважають, що високі темпи відвантажень можуть ускладнити ситуацію в разі непередбачених подій у другій половині 2024 р. А зростання цін та занепокоєння з приводу російського урожаю дозволило активізувати продажі.
За прогнозами експертів, експорт пшениці з країн західної Європи та Причорномор’я зменшиться на 20-25 млн т, тому у довгостроковій перспективі ціни на пшеницю можуть вирости, хоча найближчим часом вони залишатимуться стабільними на тлі збирання нового урожаю.
Скасування Китаєм мита на ячмінь активізує його поставки з Австралії, тому експорт може сягнути 7,6 млн т, тоді як внутрішнє споживання складе 6 млн т, а перехідні запаси будуть дуже низькими. Погодне явище Ель-Ніньо не дозволяє отримати гарний урожай.
В ЄС виробництво ячменю сягне 4-річного максимуму 53,8 млн т, а експорт збільшиться у порівнянні з попереднім сезоном на 12% до 7,3 млн т. Тому у 2024/25 МР країни ЄС стануть основним світовим експортером ячменю.
Експорт каноли з Австралії у 2023/24 МР склав 5,8-6 млн т, а у 2024/25 МР він знизиться до 4,5 млн т у порівнянні з рекордними 6 млн т сезону 2022/23. ЄС зменшить закупівлі австралійської каноли на тлі нарощування поставок з України та Канади. Крім того, посилюється конкуренція між ріпаком та пальмовою олією.
За даними Австралійського бюро статистики, у травні країна збільшила експорт ріпаку у порівнянні з квітнем на 4% з 647,7 до 676,7 тис т, тоді як у першій половині 2023 р експорт склав лише 503,7 тис т.
У травні найбільшим покупцем австралійського ріпаку несподівано став Пакистан, що придбав 181,3 тис т олійної. Наступні позиції займає Японія (132,8 тис т) та Бельгія (122,5 тис т).
Експорт зернобобових культур з Австралії у 2023/24 МР склав 1,1 млн т, при цьому найбільшу його частину складає сочевиця.
Покращення умов для посівів каноли в Канаді посилить конкуренцію з новим урожаєм каноли в Австралії, але скорочення виробництва ріпаку в Україні та ЄС посилить попит на старий урожай.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом