Румунія встановлює контроль на митниці для всіх сільгосптоварів товарів, які надходять з України
З 19 квітня Румунія встановлює контроль на митниці для всіх сільгосптоварів товарів, які надходять з України, повідомляє Digi24.
Про це йшлося під час онлайн-зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського та міністра сільського господарства Румунії Петре Деа.
На митниці відбиратимуть зразки для визначення якості продукції відповідно до європейського законодавства, а не в місці призначення, як це було раніше. Рішення ухвалили з урахуванням того, що в іншій європейській країні виявили рівень пестицидів, який перевищив гранично допустиму норму ЄС.
Деа повідомив свого українського колегу, що румунська держава вживе додаткових заходів безпеки (опечатування та моніторинг) для транспортних засобів, які прямують транзитом через територію Румунії до третіх країн. Це для того, щоб захистити румунських фермерів. Румунський міністр підтвердив, що його держава приєднується до зусиль Єврокомісії щодо підтримки України перед російською агресією і продовжуватиме забезпечувати транзит.
Також Деа направив українській стороні запит на оперативне визначення рішень щодо обмеження експорту зернових та олійних культур (соняшника, ріпаку) до Румунії з огляду на труднощі, з якими зіткнулися румунські фермери.
Міністри України та Румунії домовилися провести особисту зустріч у п’ятницю, 21 квітня, у Бухаресті, аби швидко реалізувати на практиці найкращі рішення для обох сторін.
Нагадаємо, раніше тисячі фермерів у Румунії протестували проти впливу імпорту українського зерна на ціни. А Угорщина і Польща заборонили імпорт сільгосппродукції з України. На це Європейська комісія заявила, що торгова політика належить до виключної компетенції ЄС і односторонні дії є неприйнятними.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом