Румунія і Туреччина заробляють на сировині з України, поки поляки блокують кордон
Завдяки сировині з України Румунія виходить на провідні місця за продажем олії в Європі, а Туреччина наростила виробництво борошна. Про це у коментарі “Еспресо.Захід” розповів експерт аграрних ринків Іван Стефанишин.
“Блокада кордону з Польщею, звичайно, завдає нам значних збитків. Однак якщо говорити про експорт зернових та олійних, то він зараз досить успішно йде через Чорноморський коридор. Багато йде також через Румунію і в Румунію, – каже Іван Стефанишин. – Румунія – дуже добрий приклад. Вони плідно працюють, імпортуючи соняшник з України, і навіть просять ще. Румунія запустила усі свої підприємства з переробки соняшника і виходить на провідні ролі у Європі за реалізацією олії”.
За підсумками 2023 року Румунія вперше стала основним покупцем олійних культур з України. На неї припало 17,7 % експорту. На другому місці – Туреччина, на яку припало приблизно 15%. На третьому місці Китай, на який припало 11,1 %.
Польща, яка у 2022 році очолила список країн, у які експортували найбільше український олійних, скотилась на четверте місце.
“Якби польська влада керувалась виключно економічними розрахунками, вони б могли заробити на українській сільгосппродукції, так, як заробляє Румунія і Туреччина. Туреччина, до речі, завдяки українському зерну тепер грає провідну роль з виробництва борошна”, – каже Іван Стефанишин.
До слова, Туреччина у 2023 році запровадила 130% мито на імпорт українського зерна, але воно не стосується імпорту, який потім йде у треті країни, в тому числі після переробки. Тобто зерно, яке ввозять в країну, там переробляють, скажімо на борошно, і вже потім це борошно експортують, ввозять за 0% ставкою.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом