Розвиток озимих посівів в Україні випереджає норму на 14 діб
На завершення квітня в Україні відмічалося доволі помітне випередження у розвитку рослин озимини в порівнянні з середньобагаторічними термінами, а саме на 10–14 діб. Цей факт у своєму місячному звіті зазначили фахівці Національної академії аграрних наук України.
Зокрема, в останні дні минулого місяця було зафіксовано початок колосіння у ячменю озимого та ранньостиглих сортів пшениці озимої. На більшості посівів рослини знаходяться на заключному етапі фази виходу в трубку – утворили прапорцевий листок. Для ярих зернових колосових і зернобобових культур нинішня весна виявилась ранньою, але затяжною. Незважаючи на складні погодні умови, які склалися в зоні Степу України, сівбу ранніх ярих культур було здійснено переважно впродовж останньої декади березня – першої декади квітня.
«Обстеження посівів з метою визначення стану посівів ярих зернових колосових і зернобобових культур, проведені наприкінці квітня, засвідчили, що ступінь розвитку рослин у цілому задовільний, але для оптимального розвитку отриманих сходів рослин нині явно недостатнє зволоження посівного шару, в результаті чого у рослин відмічається сповільнене наростання вегетативної маси та недостатнє формування вторинної кореневої системи», – зауважили фахівці.
Також вони нагадали, що гідротермічні умови квітня є певним індикатором сприятливості погодних умов щодо забезпечення нормального стану посівів озимих і ярих зернових, зернобобових, круп’яних та технічних культур, а також формування продуктивності рослин.
«Особливо це стосується кількості опадів, які випадають у цей календарний термін: останніми роками відмічалася доволі чітка закономірність – достатня кількість опадів у цьому місяці (не менше кліматологічної норми) забезпечувала, як правило, достатньо гарний врожай озимини, а також ранніх ярих зернових культур», – йдеться у звіті.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом