Розвиток Орлівки як порту: у планах – збільшення кількості причалів
Новий дунайський порт в Орлівці Ізмаїльського району за перші шість місяців функціонування досяг показника відвантаження майже 60 тисяч тонн на місяць.
Про це в інтерв’ю журналу “Судноплавство” розповів засновника та ініціатора створення «Поромного комплексу Орлівка» Юрій Дімчогло.
Поромний комплекс в Орлівці отримав від Адміністрації морських портів України статус річкового порту. З грудня 2022 року було запущено перші два причали і щомісяця новий портовий об’єкт збільшує обсяги перевалки зернових та генеральних вантажів.
“Ми починали з 12 тис. тонн на місяць і зараз, приблизно через 6 місяців, ми відвантажуємо майже 60 тис. тонн на місяць”, – зазначив Юрій Дімчогло.
Керівник також розказав, яка техніка використовується для перевантаження вантажів:
“Щодо зернової перевалки ми працюємо з українським «Заводом Кобзаренка». Для нас було збудовани 4 міні-навантажувача, що допомагають перевантажувати в середньому 80 тонн на годину. А під генеральні вантажі ми орендували два крани Fuchs MHL 380. Вони дозволяють тритисячному судну навантажуватися за 2-3 дні. Ми придбали підйомники, навантажувачі з вильотом стріли до 22 метрів”.
Юрій Дімчогло також поділився планами щодо подальшого збільшення кількості причалів:
“Наразі ми оформлюємо документи на будівництво ще двох причалів. Якщо залишатиметься така сама ситуація з морськими портами, то до кінця літа ми можемо вийти на 100 тис. тонн на місяць”.
Порт зараз також готується до обробки олійних. Мають намір придбати помпи для прямого перевантаження масла з автоцистерн на судна. Орієнтир робиться на генеральні вантажі: добрива, сіль, метали тощо. Їхня частка, як вважає керівник, зараз замала – вона складає 1/3 частину.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом