Розширення у ЄС обмежень на українське зерно збільшує ризик продовження війни
Франко-польські пропозиції щодо розширення обмежень на імпорт українських продуктів харчування до ЄС ризикують продовжити війну росії в Україні.
Про це Financial Times заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, пише Zn.ua.
Він пояснив, що додаткові обмеження, які є предметом запеклих дебатів всередині блоку і покликані заспокоїти розгніваних фермерів, завдадуть удару по доходах України й «збільшать шанси на те, що війна затягнеться».
«Варшава і Париж докладають зусиль, щоб посилити попередню угоду, укладену минулого тижня, яка накладає обмеження на багато видів українського імпорту в обмін на продовження безмитного режиму, прийнятого після повномасштабного вторгнення москви у 2022 році», — пише видання.
Зазначається, що посли 27 країн-членів ЄС зустрінуться 27 березня, щоб укласти угоду про імпорт сільськогосподарської продукції з Україною. Попередня угода передбачала скорочення імпорту на суму понад €400 млн протягом наступного року, якщо Україна не зможе знайти альтернативні ринки збуту. Франко-польська пропозиція зменшить цю суму ще на €800 млн.
«Дипломати заявляють, що вирішальний голос буде в руках італійського уряду, оскільки позитивне рішення вимагатиме підтримки більшості країн-членів ЄС, розрахованої відповідно до чисельності їхнього населення. Якщо Рим підтримає Варшаву і Париж, інші країни-члени ЄС будуть змушені погодитися на більші скорочення, щоб запобігти втраті безмитного доступу до ЄС у червні», — пояснює видання.
Сольський зазначив, що Україна не винна у тому, що високі врожаї в США та Латинській Америці призвели до падіння цін на зернові. Він також додав, що збільшення протекціонізму та субсидій не є рішенням для європейських фермерів, оскільки вони повинні стати більш ефективними, щоб конкурувати на світових ринках.
«80% проблем, які зазвичай пов’язують з українським експортом, не існує. Вони вигадані», — вважає міністр аграрної політики та продовольства України.
Водночас Микола Сольський у коментарі Le Monde заявив, що Україна готова прийняти систему ліцензування експорту агропродукції до Польщі, щоб вирішити проблеми з експортом сільськогосподарської продукції, пише УНН.
«Ми готові прийняти систему ліцензування експорту для продукції, призначеної для Польщі, але тільки для чотирьох видів зернових. Подібна система у нас вже є з Румунією та Болгаріє», — сказав він.
27 березня також має відбутись засідання українсько-польської міжурядової робочої групи разом із представниками аграрних асоціацій обох країн.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом