Розраховано вартість газу, яку витримають елеватори
Елеватори не можуть зупинити свою роботу в разі збереження високих цін на газ. Це підприємства, що забезпечують початковий ланцюжок продовольчої безпеки у світі.
Таку думку висловили аналітики компанії G.R. Agro.
Експерти наголосили, що питання в тому, якими будуть ціни на послуги і якою буде ціна на зерно і далі на продукти. Маржинальність виробництва зерна в найближчій перспективі з урахуванням енергетичної кризи та подорожчання усіх складових ланцюга «з поля — у порт» буде знижуватися, але не так сильно, як здається, тому що через енергетичну кризу залишаться і високі ціни на зерно, продукти харчування тощо.
В G.R. Agro розповіли, що на елеваторах довелося в 2 етапи підвищувати тарифи на сушіння, вдруге вже просто до рівня собівартості.
«Наразі технічної можливості знайти швидко спосіб економії газу немає. Переклад сушарок на альтернативу розтягнутий у часі, і ми не встигли. Єдине, що переклали системи опалення на альтернативні джерела. Це себе виправдало», — прокоментували в компанії.
Зазначається, що на зняття тонновідсотка вологості на елеваторах G.R. Agro цього сезону в середньому витрачається близько 2,5-3 м3 газу на 1 т зернових. Середня вологість кукурудзи в цьому сезоні становить близько 20-22%, соняшнику 12-14%.
На думку спеціалістів, максимальний рівень ціни на газ цього сезону, щоб елеватори не працювали собі в збиток й забезпечували хоча б мінімальну прибутковість з нинішніх тарифів має бути 28 тис. грн за 1 тис. м3 газу.
«Тут важливіше інше питання. Який має бути тариф за ціною газу в 58 тис. грн за 1 тис. м3?», — підсумували в компанії.
Для довідки: група компаній G.R. Agro заснована в 2005 році в Онтаріо, Канада. Роботу в Україні почала в 2010 р. Оперує мережею елеваторів в Дніпропетровській і Запорізькій областях загальною потужністю 112 тис. т. Велику частину в портфелі компанії займають пшениця, соняшник і кукурудза.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом