Розпочав роботу прикордонний перехід Березине–Басарабяска
Розпочав роботу залізничний прикордонний перехід Березине–Басарабяска між Україною та Молдовою. Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, передає Rail.insider.
«Шановні вантажовідправники! Інформуємо вас про початок функціонування додаткового прикордонного переходу між Україною та Молдовою – Березине–Басарабяска (Серпневе-1–Басарабяска). З 25 березня 2023 року ви маєте можливість транспортувати експортні/транзитні вантажі в напрямку портів Рені, Галац, Джурджулешт за значно коротшим маршрутом», – написав він.
Зазначений перехід є альтернативою транзитним маршрутам через прикордонні переходи з Сокиряни–Окниця та Могилів-Подільский – Велчинець.
За інформацією представника УЗ, новий маршрут дозволить:
- збільшити обсяги перевезення експортних/транзитних вантажів в напрямку портів Рені, Галац, Джурджулешт (можливе збільшення обсягів 4–10 млн т на рік);
- значно скоротити термін доставки експортних вантажів до портів Рені, Галац, Джурджулешт (скорочення терміну доставки на 4–6 діб);
- значно скоротиться загальна вартість транспортування експортних вантажів в напрямку портів Рені, Галац, Джурджулешт (за підрахунками зменшення складе – 10–35 доларів на 1 т в залежності від вантажу та маршруту);
- значно зменшиться вартість транспортування імпортного палива та нафтопродуктів до України з портів Рені, Галац, Джурджулешт (за попередніми розрахунками економія складе – 18–44 доларів на 1 т).
«Закликаємо українських відправників вантажів почати активно використовувати новий маршрут через прикордонний перехід Березине–Басарабяска», – додав Валерій Ткачов.
Він також зазначив, що перевагою нового маршруту є вагова норма для потягів, яка становить 4000 т (приблизно повносоставний потяг), тоді як через переходи Могилів-Подільский або Сокиряни вантажні потяги можуть складатися лише з 28 вагонів.
Нагадаємо, що відкриття прикордонного переходу Березине–Басарабяска для регулярного руху переносилося кілька разів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом