«РОСТОК-ХОЛДИНГ» розглядає закриття напрямку рослинництва у наступному році
Агропромислова група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» розглядає закриття напрямку рослинництва у наступному році. Про це в інтервʼю Latifundist.com розповів генеральний директор компанії Дмитро Купавцев.
«Ми розглядаємо питання повної зупинки виробництва (зернових, — прим. ред.). На жаль», — сказав Купавцев.
Він зазначив, що в компанії розглядають варіант підтримувати тваринницький комплекс, а рослинництво закрити. Більшу частину колективу доведеться звільнити, бо не буде чим їм оплачувати заробітну плату.
«Це перший рік, коли я зібрав ранні зернові, а коштів на осінню посівну не було. Чому? Бо логістика дорога і ми змушені продавати нижче собівартості, собі у збиток. Тому, якщо зазвичай ми сіяли 2-3 тис. га озимої пшениці, то цього року всього 500 га на потреби ферми», — каже Дмитро Купавцев.
«РОСТОК-ХОЛДИНГ» наразі не обробляє приблизно 4 тис. га, бо ці землі знаходяться у 20-ти кілометровій зоні від державного кордону. Там ризиковано працювати, бо поля заміновані і є ризик обстрілів.
«Насправді, це управлінське рішення дало нам змогу зекономити, бо ти можеш розмінувати і посіятися, а тоді прильот, врожай згорів. Я вже не кажу про ризик для механізаторів, які повинні їхати майже на кордон і працювати під обстрілами», — зазначив Купавцев.
За його словами, в цьому році немає коштів для виплати орендної плати і компанія буде відмовлятися від цієї землі.
«Нам би виплатити орендну плату по тим землям, які обробляємо. На жаль, це теж сьогодні проблема для нас», — додав гендиректор компанії.
Нагадаємо, аграрії Харківської області просять зрівняти для них вартість доставки зернових вантажів залізничним транспортом з західними регіонами.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом