Росте популярність нових салатів
Разом з труднощами вирощування під час війни та зменшенням попиту на традиційні листові салати росте популярність нових салатів – Роменів та листових Айсбергів, які зручні для нарізування та приготування бутербродів.
Про це в коментарі AgroTimes розповів Станіслав Овчарик, спеціаліст по салатах компаній «Рійк Цваан Україна».
За його словами другий рік зберігається тенденція до зменшення площ вирощування традиційних салатів.
«За моєю оцінкою ринок салатів цього року зменшиться на 15%. Це пов’язано з окупацією, релокацією, зміною споживчого ринку: скасування пляжного сезону, зменшення кількості відвідувачів ресторанів, зменшення виробництва різаних салатів внаслідок порушення виробничих ланцюжків тощо», – зауважив спеціаліст.
Він уточнив, що кілька великих виробників ґрунтових та тепличних салатів або повністю припинили салатну програму, або суттєво зменшили обсяги вирощування.
Всі виробники салатів на гідропоніці працюють, хоча є незначне зменшення виробництва через нестачу електроенергії для досвічування.
«З іншого боку – у відомих виробників розширюються кілька проєктів з нарізування салатів, які прагнуть зайняти нішу, що звільнилася. Ми очікуємо, що обсяги вирощування та переробки зростуть», – наголосив Станіслав Овчарик.
За його даними, найбільш суттєве зменшення спостерігається у традиційних видах: Лолло Біонда, Лолло Росса. Вирощування Айсбергів залишається на попередньому рівні завдяки відновленню нарізування. Та зростає вирощування нових видів салатів – Ромени, Листові Айсберги – такі як зелені Лалік та Дюнан і червоний Скамандер, продажі яких в компанії «Рійк Цваан» подвоїлися. Ці види салатів зручні для нарізування та бутербродів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом