росіяни за останні дні розбили 26 портових об’єктів України
рф за останні 9 днів у результаті атак пошкодила та частково знищила 26 об’єктів портової інфраструктури України та 5 цивільних суден.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков за результатами першого засідання Ради «Україна — НАТО».
За його словами, під час засідання обговорювалось перешкоджання росією вільного судноплавства в Чорному морі.
«Мета ворога очевидна — позбавити світ українського продовольства, створивши таким чином глобальну продовольчу кризу», — пояснив він.
Також сторони, як уточнив Кубраков, спільно засудили вихід росії із зернової ініціативи та цілеспрямовані ракетні та дронові атаки на портову інфраструктуру півдня України. Крім того, росіяни обмежують судноплавство в районі тимчасово окупованого Криму та біля територіальних вод Болгарії. Цим рф фактично блокує рух суден у напрямку морських портів України.
«Маємо діяти швидко та рішуче. Не можна допустити блокади Чорного моря російськими військами. Це може призвести не тільки до втрат української економіки, але й до серйозної продовольчої кризи у світі, зокрема в таких гуманітарно чутливих регіонах як Африка та Азія. Уже обговорюємо можливі шляхи протидії цинічним атакам ворога та перешкоджанню вільному торговельному судноплавству», — додав міністр, зазначивши, що союзники НАТО посилять свою розвідувальну діяльність в акваторії Чорного моря, що допоможе стабілізувати безпекову ситуацію і створить умови для відновлення нормальної роботи українських портів.
Водночас у ніч на 27 липня росіяни знову завдали ракетного удару по портовій інфраструктурі Одеської області. Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер у Telegram.
«Ракети «Калібр» росіяни випустили з підводного човна в акваторії Чорного моря. Внаслідок влучання загинув цивільний охоронець 1979 р.н. Пошкоджено обладнання одного з вантажних терміналів, знищено будівлю охорони та два автомобіля», — написав він.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом