Росіяни продають в Європу пелети з краденого українського соняшнику
Не лише український бізнес прилаштовується до умов війни, а й російські підприємці намагаються адаптуватися до нових економічних реалій та знову повернутися до торгівлі товарами на втрачених ринках Європи. Про це пише epravda.com.ua.
Наприклад, підприємці держави-агресора намагаються експортувати продукцією з соняшника, який може бути вкраденим в Україні.
Через 3 дні після запровадження ЄС п’ятого антиросійського пакету санкцій, — 13 липня 2022 року, — в Брянську поблизу України створюється товариство з обмеженою відповідальністю «Трейдагротранс», яке пропонує європейським клієнтам паливні гранули — пелети з переробленого насіння соняшника.
Робиться таке під «прикриттям» грузинського сайту та іноземної поштової адреси. Однак при прямих контактах ніхто не приховує російське походження сумнівних товарів.
Фокус в тому, що новостворене російське підприємство якимось чином за короткий час отримало доступ до великих експортних об’ємів товарів з соняшника.
Більше того, пропонує відвантаження з тих локацій РФ (Воронеж, Ростов-на-Дону), куди примусово відвозиться вкрадений окупаційними військами український соняшник для подальшої переробки.
Також варто звернути увагу, що новостворена комерційна компанія «Трейдагротранс» пропонує європейським клієнтам оптові поставки товарів лише з зерна (борошна) та паливні гранули з переробленого насіння соняшника, тобто тієї продукції, яку найбільше окупаційні адміністрації викрадають та вивозять для подальшої переробки на територію РФ. Тому ризики у іноземців придбати саме вкрадену в Україні продукцію доволі високі.
Водночас недружні українцям сусіди вперто переконують довірливих покупців, що продукція, хоч і є паливом, однак не є товаром з деревини, а з соняшника, тому під санкції ЄС не підпадає та жодних проблем не створює.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом