Росія створює єдиного трейдера добрив, щоб підвищити вплив на світовий ринок, – Blumberg
Росія розглядає можливість створення єдиної торгової компанії для експорту добрив, щоб збільшити свій вплив на ціноутворення на світових ринках.
Цю ідею в липні запропонував засновник ПАТ «УралХім» Дмитро Мазепін , повідомили двоє людей, знайомих із ситуацією, відмовившись назвати свою особу, оскільки інформація не є публічною. Відтоді це обговорювали міністр промисловості Денис Мантуров і прем’єр-міністр Михайло Мішустін , повідомили люди та ще одна людина, близька до уряду. Жодного рішення не прийнято, і неясно, коли пропозицію обговорять знову, сказали всі троє.
Прес-секретарі уряду не відповіли на прохання про коментарі. У прес-службі “Уралхіма” заявили, що не знають про цю пропозицію.
Росія є найбільшим у світі виробником добрив, на продукцію якої припадає близько 15% світового річного споживання. Хоча компанії з виробництва добрив не потрапили під міжнародні санкції через війну Росії в Україні через їхню важливість для глобальної продовольчої безпеки, балтійські порти припинили перевалку більшості продуктів, що сприяло скороченню поставок. Відтік глобальних транспортних компаній, деяких міжнародних банків і страховиків з Росії також ускладнив відправку товарів за кордон.
Деякі великі виробники добрив не підтримують цю ідею через побоювання, що це зашкодить бізнесу, сказали двоє людей. Експорт більшості видів добрив уже відновився до довоєнного рівня, тому виробники не бачать, яку пропозицію їм принесе користь, кажуть люди.
Об’єднана торгова компанія могла б дати уряду більше контролю над доходами від експорту та дозволити йому здійснювати набагато більший вплив на глобальне ціноутворення. Росія вимагала більш плавних умов експорту для своїх виробників добрив у переговорах щодо відновлення угоди про експорт зерна, яка дозволяла Україні транспортувати через Чорне море і від якої Москва відмовилася минулого місяця.
Зараз компанії торгують своїми товарами через Швейцарію та інші треті країни. Раніше Росія мала торговельний альянс з Білоруссю, який дозволяв їй контролювати 40% світових продажів і цін на поживну речовину за допомогою обмежень на виробництво.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом