росія одноосібно винна у створенні глобальної продовольчої кризи – ЄС
Про це йдеться у резолюції саміту ЄС, що оприлюднена на сайті Європейської Ради.
«росія, яка перетворює харчові продукти у зброю для своєї війни проти України, одноосібно відповідальна за глобальну кризу з продовольчої безпеки, яку сама спровокувала. Європейська Рада закликає росію негайно зупинити обстріли сільськогосподарських споруд та вилучення зерна, а також розблокувати Чорне Море, особливо порт Одеси, щоб дозволити експорт зерна та комерційне судноплавство», – наголошується у документі.
Європейська Рада висловила підтримку зусилля Генерального секретаря ООН з пошуку рішення для розблокування експорту українського зерна. Лідери країн ЄС окремо наголосили, що Санкції ЄС проти росії передбачають вільний обіг сільськогосподарської та продовольчої продукції, а також вільну доставку гуманітарної допомоги.
Європейська Рада висловила підтримку ініціативи Європейської Комісії із запровадження так званих «коридорів солідарності» на кордонах з Україною, для організації вивезення з України продовольчого експорту через різні транспортні шляхи та далі – через європейські порти.
Водночас Європейські лідери закликали Єврокомісію та країни-члени ЄС, у взаємодії із міжнародними партнерами та організаціями, зокрема, в рамках ООН та «Великої сімки» сприяти вирішенню продовольчої небезпеки. Це буде досягатися, зокрема, шляхом переорієнтації шляхів постачання продовольства, стимулювання розвитку власного продуктивного сільськогосподарського виробництва і вразливих країн, особливо – у Африці, а також створення у країнах, що розвиваються, промисловості з виробництва добрив.
Як вже повідомлялося, в результаті російської агресивної війни проти Україні в українських портах були заблоковані понад 20 мільйонів тонн зерна, що призначалося для експорту на зовнішні ринки та, зокрема, для Всесвітньої продовольчої програми. Водночас росія ввела експортні мита на постачання власного зерна, що спричинило суттєве зростання світових цін на продовольство та поставило цілий рід країн, особливо в Африці, під загрозу голоду.
За оцінкою ЄС, кремль намагається використати продовольчу небезпеку як знаряддя війни, що само по собі є воєнним злочином. Спроби звинуватити у нестачі продовольства європейські санкції не мають сенсу, оскільки вони не торкаються поставок продовольства або гуманітарної допомоги.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом