росія готує «тристоронню зернову угоду» з дружніми країнами — Bild
росія, Туреччина і Катар працюють над тристоронньою угодою щодо експорту російського зерна. Вона буде реалізована «як доповнення до Чорноморської ініціативи, яка робить позитивний внесок у глобальну продовольчу безпеку».
Про це свідчить службове листування між МЗС і посольствами росії та Туреччини з 21 липня по 8 серпня, яке потрапило у розпорядженні видання Bild.
Всього за кілька днів після завершення угоди щодо зерна 17 липня міністр закордонних справ росії сергій лавров запропонував власний режим як альтернативу Україні для гуманітарних поставок у рамках Всесвітньої продовольчої програми.
Зокрема пропонується постачати російське зерно в бідні країни, переважно до Африки. Туреччина виступить як організатор, Катар — як спонсор поставок.
Міністр закордонних справ Ердогана також попередив свого російського колегу, що якщо не буде зроблено жодних кроків щодо Чорноморської ініціативи, існує ризик того, що заходи щодо тристоронньої співпраці зіткнуться з різними труднощами.
Замість того, щоб дозволити росії просто експортувати власне та вкрадене зерно до бідних країн, Анкара прагне «укласти угоду між ООН і російською федерацією в пакеті з Чорноморською ініціативою за участі Туреччини».
«Якщо угода відбудеться з благословення ООН, у Києва буде вибір. Або Україна погоджується на безпечний експорт «російського» зерна (тобто зерна, яке також було вкрадено в Україні) і припиняє напади на російські кораблі — або країна несе повну відповідальність за дедалі більший голод у світі. І це при триваючих атаках росії на українські порти», — пише видання.
Нова угода може бути укладена вже цими вихідними в Будапешті. Туди вже вилетів глава Татарстану Рустам Мінніханов, також туди прибуде і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.
Нагадаємо, 17 червня росія заявила про вихід з зернової угоди. Причиною такого рішення, за словами речника кремля, стало те, що частина угоди, яка стосується росії, досі не виконана.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом