росія будує новий торговельний маршрут для експорту зерна та зброї
Іран та росія будують новий торговельний маршрут протяжністю 3 тис. кілометрів, який простягнеться від східного краю Європи до Індійського океану.
Про це йдеться в статті Bloomberg.
Відзначається, що метою створення нового трансконтинентального маршруту між Іраном та росією називають «захист від втручання заходу». Обидві країни планують інвестувати понад $20 млрд.
«росії необхідно компенсувати раптовий розрив комерційних зв’язків з Європою, яка до війни була її найбільшим торговельним партнером, а також знайти обхідні шляхи для санкцій США та Європейського Союзу», — пише видання.
У виданні зауважили, що окрім торгівлі зброєю між країнами, новий транзитний маршрут має вагомі економічні причини, адже Іран є третім за величиною імпортером російського зерна.
Зазначається, що в серпні цього року товарообіг між росією та Іраном зріс майже наполовину, а річний показник, ймовірно, незабаром перевищить $5 млрд.
«Існує чіткий шлях для досягнення $40 млрд, як тільки буде укладена угода про вільну торгівлю» — заявив голова торгово-промислової палати росії Сергій Катирін.
Разом з тим, посол адміністрації Байдена в Ірані Роберт Меллі назвав поглиблення співпраці між Іраном та росією «надзвичайно шкідливим і необачним рішенням» та наголосив, що «важливо привернути до нього увагу, спробувати показати світові, що їм не вдасться сховатися».
Нагадаємо, що Сирія цьогоріч різко збільшила імпорт пшениці з окупованого рф півострова Крим, що є ознакою посилення економічної співпраці між двома країнами.
Поставки пшениці з Криму до Сирії збільшились в 17 разів до понад 500 тис. т, що становить майже третину загального імпорту зерна в країну.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом