Російський корабель з краденим українським зерном вийшов з турецього порту
У зв’язку з неприпустимою ситуацією, що склалася, МЗС України викликало посла Туреччини.
У середу пізно ввечері, 6 липня, вантажне судно під російським прапором “Жибек Жоли” з краденим в Україні зерном, вийшло з турецького Північно-Західного порту Карасу.
Про це повідомило Міністерство закордонних справ.
“МЗС та міжнародні партнери України засуджують злочинні дії РФ щодо викрадення та вивезення з української території зернових до іноземних країн. Особливо кричущим випадком стало російське судно “Жібек Жоли”, яке намагалося перевезти вкрадене зерно з окупованого Бердянська до турецького порту Карасу”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що завдяки оперативному втручанню влади України це судно не змогло розвантажити крадене і було затримане. До турецької сторони було направлено запит на арешт судна і вантажу.
Водночас, ігноруючи звернення української сторони, ввечері 6 липня судно було відпущене.
“Українська сторона з глибоким розчаруванням сприйняла зазначену інформацію і звертається до турецької сторони з наполегливим проханням провести розслідування зазначеної ситуації і надати вичерпну відповідь на запити відповідних органів влади України, а також усіма засобами запобігти подібними випадкам у майбутньому. У зв’язку з неприпустимою ситуацією, що склалася, до МЗС України запрошено посла Туреччини в Києві”, – наголосили в МЗС.
Нагадаємо, 1 липня посол України в Туреччині Василь Бондар повідомив про захід судна “Жибек Жолі” у турецький порт Карас. Раніше журналіст Андрій Клименко повідомляв, що з окупованого Бердянська до 7 тис. тонн зерна перевозить судно, що належить казахському судновласнику.
4 липня стало відомо, що Туреччина затримала завантажене зерном судно і розслідує заяву України про те, що вантаж було викрадено з окупованого міста Бердянськ.
Як відомо, російські окупанти систематично вивозять крадене українське зерно в турецькі порти. Вони вимикають радари на суднах, але прослідкувати процес можна через супутникові дані.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом