Роботу з початку війни вже стабілізували 80% свиногосподарств
Нині вже 80% підприємств – виробників свинини стабілізували роботу та не мають вагомих бар’єрів для господарювання.
Про це повідомляє пресслужба Асоціації «Свинарі України» (АСУ).
На початку жовтня АСУ провела щомісячний моніторинг настроїв та очікувань виробників свинини. Опитування охопило сотню промислових свиногосподарств, які на початок 2022-го сукупноутримували близько 200 тис. основних свиноматок (близько 90% промислового маточного) та 2,5 млн гол. загальної чисельності свиней (70% утримуваного у сільгосппідприємствах свинопоголів’я).
«80% опитаних свиногосподарств (1,6 млн гол.) наразі працюють стабільно, у тому числі 5 з них (близько 10% промислового поголів’я станом на початок року) намагаються підтримувати роботу в умовах окупації або в безпосередній близькості до зони бойових дій. Крім цього, 15% підприємств-респондентів (понад 0,5 млн гол.) продовжують втілювати плани подальшого розвитку: відновлюють виробничі потужності після вимушеного скорочення та втрат, пов’язаних із військовою агресією, завершують проєкти будівництва та/чи реконструкції виробничих приміщень, нарощують поголів’я, виходячи на 100% завантаженість виробничих потужностей. Низка операторів планує збільшити маточне поголів’я, в т.ч. завдяки репопуляції. Ще 5% опитаних свиногосподарств (близько 71 тис. гол.) завершили заплановане нарощування поголів’я, переважно завдяки власній відгодівлі», – зазначають в АСУ.
Щодо проблематики, понад 80 із сотні опитаних свиногосподарств (утримували 1,8 млн свиней на початок 2022-го) відзначають, що на початку жовтня не мають вагомих бар’єрів для ведення сталої роботи. Для решти ключовими проблемами наразі є брак кваліфікованих кадрів, невизначеність щодо газопостачання узимку та ціни нього, невизначеність щодо подальшої цінової динаміки на ринку кормових інгредієнтів.
Нагадаємо, АСУ допомагає у відновленні виробничо-збутових ланцюгів на ринку свинини.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом