Рік почався з дефіциту аміачної селітри
В Україні спостерігається дефіцит аміачної селітри, який викликаний низькою завантаженістю виробництва та вкрай слабкими обсягами імпорту.
Зазначається, що в грудні 2023 року українські заводи в Черкасах та Рівному виробили лише 59 тис. т селітри. Заплановано було більше 70 тис. т, а передоплати заходять вже на лютий, тобто товар, оплачений в грудні 2023 року, аграрії та трейдери будуть отримувати в лютому 2024 року.
«Водночас імпортери та виробники скаржаться на слабкий попит, що зумовлено скороченням обсягів експорту зерна та іншої продукції АПК. Проблеми з проходженням кордону в Польщі, обстріли портів та черги на вивіз зерна, що доповнювались боротьбою із готівковим обігом зерна, стали причинами зниження цін і темпів продажу агропродукції. Таким чином, на січень аграрій не забезпечений коштами для купівлі добрив», — пояснюють фахівці.
І додають, що в грудні та січні аміачна селітра завжди є топовим продуктом для закупівлі, і це добриво для підживлення традиційне на українських ланах. Сезон внесення селітри почнеться з високих цін.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом