рф з 1 по 20 травня скоротила відвантаження зерна на експорт на 18%
росія з 1 по 20 травня відвантажила на експорт 3,394 млн тонн зерна, що на 18% менше, ніж за аналогічний період минулого року, йдеться в моніторингу Російського зернового союзу.
Як повідомила директор аналітичного департаменту Олена Тюріна, відвантаження пшениці скоротилося майже на 20%, до 2,7 млн тонн, кукурудзи – на 22,5%, до 286 тис. тонн, ячменю – відповідають показнику аналогічного періоду минулого сезону – 408 тис. тонн .
Основним покупцем російської пшениці цей період став Єгипет, але відвантаження знизилися до 457 тис. тонн із 590 тис. тонн роком раніше. Істотно менше від минулорічного відправлено до Туреччини — 127,4 тис. тонн проти 741 тис. тонн відповідно.
Водночас активно зростають відвантаження до Бангладешу — 197 тис. тонн проти 135 тис. тонн роком раніше. Відновилося й зростання експорту до Ірану.
Тюріна також звернула увагу на країни, куди минулого сезону в цей період постачання російської пшениці не було. «Серйозний обсяг – 118 тис. тонн – поставлено у Джібуті, 94 тис. тонн – до Сирії. Понад п’ять разів зросли відвантаження до Кенії, в 4,8 рази — в ОАЕ. До цих країн відправлено по 77 тис. тонн», – сказала вона.
За її словами, основними покупцями ячменю є Саудівська Аравія та Іран. Відвантаження до Садівської Аравії зросли у 6,4 раза і склали майже 140 тис. тонн, до Ірану – у 2,2 рази, до 92,5 тис. тонн. «Достатньо об’ємні поставки йдуть у Кувейт, Марокко, Алжир. У кожну з цих країн поставлено понад 30 тис. тонн», — сказала експерт.
Іран є основним покупцем російської кукурудзи. Обсяг її постачання відповідає торішньому — 148 тис. тонн. “Відвантаження до Туреччини дещо знизилися, але все ще залишаються значними – 113 тис. тонн”, – повідомила вона.
Як заявила Тюріна, пшеницю у цей період відвантажувала 41 компанія проти 53 років тому.
Говорячи про цінову ситуацію на ринку, Тюріна повідомила, що на інформації про зниження прогнозів зі збору зерна в росії через заморозки намітилося зростання цін.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом