рф та Індія можуть спровокувати серйозні коливання світового балансу пшениці
Зниження доступних світових поставок пшениці до мінімуму за кілька десятиліть було темою, що повторюється, протягом декількох років, хоча реальність ще не виправдалася так сильно, як спочатку побоювалися.
Однак одного лише поєднання втрат у росії та майбутнього імпорту Індії цього сезону може бути достатньо, щоб спровокувати це зниження та підтримати світові ціни на пшеницю.
У вівторок російська консалтингова компанія СовЕкон знизила оцінку врожаю найбільшого експортера пшениці у 2024–2025 роках до 82,1 мільйона метричних тонн із 85,7 мільйона раніше. Це сталося після скорочення ІКАР у понеділок до 81,5 мільйона тонн з 83,5 мільйона, що значно нижче попереднього врожаю в росії в 92,8 мільйона тонн і рекордного врожаю 2022-2023 років, що становив близько 104 мільйонів.
У березні ці аналітики прогнозували, що виробництво пшениці в росії у 2024–2025 роках досягне 93–94 мільйонів тонн, а це означає, що наразі врожай втратив близько 12 мільйонів тонн, або 13% виробничого потенціалу. Багато в чому це пов’язано із надзвичайно посушливою весняною погодою, а останнім часом – із ушкодженнями від морозів.
Тим часом Індія, другий за величиною споживач пшениці, ймовірно, скасує імпортне мито на пшеницю після червня через низькі державні резерви, що потенційно збільшить імпорт цього року на 3-5 мільйонів тонн зі 120 000 тонн роком раніше.
Дефіцит російського зерна та потенційний імпорт Індії призвели до зниження наявних світових запасів пшениці на 17 мільйонів тонн порівняно з початковими ідеями. Для довідки це становить близько 8% прогнозу Міністерства сільського господарства США щодо світового експорту пшениці на 2024–2025 роки.
Міністерство сільського господарства США оцінює Єгипет як найбільшого імпортера пшениці у 2024–2025 роках на рівні 12 мільйонів тонн, а Індія, яка імпортує 5 мільйонів тонн, призначить його імпортером № 12, аналогічно до уловів Японії чи Нігерії.
Останній значний обсяг імпорту пшениці до Індії (6 мільйонів тонн) припав на 2016–2017 роки, хоча статус країни іноді є експортером, що робить її фактором, що коливається, для світової торгівлі пшеницею. У 2021-2022 роках Індія експортувала рекордні 8 мільйонів тонн, оскільки як внутрішні постачання, так і світові ціни на пшеницю були високими.
СКОРОЧЕННЯ ПОСТАВОК
Початкові прогнози Міністерства сільського господарства США на 2024-2025 роки, опубліковані раніше цього місяця, мали на увазі, що світові запаси пшениці для використання серед основних експортерів впадуть до 17-річного мінімуму в 13,5% з 14,7% у попередньому маркетинговому році.
Тим не менш, Міністерство сільського господарства США прогнозує, що імпорт пшениці в Індію практично відсутній, а прогнозований урожай пшениці в росії в 88 мільйонів тонн значно перевищує нещодавні оцінки аналітиків, тому ймовірні запаси для використання агентства можуть посилитися.
Часто помітне щорічне збільшення або зменшення запасів експортерів до використання слідує за значним збільшенням або зниженням виробництва пшениці в попередньому сезоні. Наприклад, виробництво пшениці серед найбільших експортерів впало на 7% у 2018–2019 роках, але більше скорочення запасів для використання відбулося у 2019–2020 роках.
Це підтримує суттєвіше скорочення запасів для використання у 2024–2025 роках, враховуючи, що експортне виробництво впало більш ніж на 3% у 2023–2024 роках, що є найбільшим падінням з 2018–2019 років. Але це також залежить від інших факторів, включаючи глобальне виробництво та торгівлю кукурудзою, яка іноді конкурує із пшеницею.
Найбільш активні ф’ючерси Чикаго на пшеницю Wv1 впали на 1,7% в четвер, що більш ніж на 5% нижче максимуму вівторка, на тлі надій, що більш сприятлива погода зможе призупинити втрати росії. Але світовий попит на пшеницю може отримати підтримку найближчими місяцями, оскільки глобальні покупці недостатньо забезпечені.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом