РФ не в змозі перевезти білоруські добрива
Внаслідок санкцій Білорусь, яка раніше експортувала свої добрива через порти Балтії, намагається налагодити перевалку у РФ. Проте це неможливо здійснити у бажаному для країни-поплічниці агресора обсязі. Про це пише Rail.insider із посиланням на portnews.
Зауважується, що заявлені обсяги білоруського калію становлять 11–12 млн т на рік. «І це реально багато. При цьому добрива, на тлі продовольчої кризи, що розгортається у світі, на світовому ринку зараз вкрай затребувані. Наразі у Росії, однак, немає спеціалізованих потужностей для перевалки такого обсягу калію», — наголошується у статті.
Одним із можливих варіантів розглядається передавання в управління Білорусі «частини портових потужностей» Ленінградської області, а також надання ділянки під будівництво власних. Однак, незважаючи на активне будівництво терміналів для міндобрив, їхніх потужностей усе ж не вистачить. Це пов’язано ще й із тим, що РФ сама експортувала приблизно 8 млн т на рік мінеральних добрив через порти країн Балтії, а зараз змушена шукати потужності для їхньої швидкої переорієнтації у власні порти на тлі санкцій.
На думку, експертів, тимчасовим рішенням може стати перевалка добрив у контейнерах чи біг-бегах, однак у такий спосіб навряд чи можна експортувати навіть десяту частку від заявлених обсягів.
Експерти вважають, що відправки доцільніше здійснювати великими балкерами типорозміру Panamax. Проте наразі достатніх потужностей немає, а на будівництво спеціалізованого термінала потрібен не один рік.
Тож фахівці наголошують, що не бачать ефективної можливості обробляти 11 млн т білоруського калію на рік на наявних потужностях РФ.
Як повідомлялося раніше, через санкції експорт калійних добрив з Білорусі та РФ впав на 20%.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом