Рентабельність переробки молока на мінімумі через здорожчання сировини
Ціни на молоко-сировину в Україні зросли у серпні. Про це повідомляє Асоціація виробників молока.
Так, середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 7 серпня склала 14,62 грн/кг без ПДВ, що на 50 коп. більше, ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок у господарствах варіюється від 13,60 до 15,20 грн/кг без ПДВ.
Вищий ґатунок у середньому коштує 14,62 грн/кг без ПДВ (+50 коп.). Ціни на нього коливаються від 13,60 до 15,20 грн/кг без ПДВ.
Ціна на молоко першого ґатунку склала 13,52 грн/кг без ПДВ, що на 32 коп. більше порівняно до ціни в першій половині липня. Мінімальна ціна в господарствах склала 12,65 грн/кг, а максимальна — 14,05 грн/кг.
«Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 14,25 грн/кг без ПДВ, що на 44 коп. більше, ніж місяць тому», — констатують в асоціації.
Аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі зауважує, що чергове підвищення закупівельних цін спричинене скороченням надходжень молока-сировини на переробку в період сильної спеки в липні. Довготривалі відключення електроенергії призвели до перебоїв у роботі систем вентиляції на молочно-товарних фермах і теплових ударів у корів, які скоротили продуктивність на 20-30%.
«Найбільш різко впало виробництво в господарствах населення, що сприяє збереженню дефіциту молока-сировини на ринку, який не встигає компенсувати промисловий сектор. Станом на тепер в Україні падає рентабельність виробництва сирів, молочної сироватки, вершкового масла, сирного продукту. Молокопереробні підприємства намагаються працювати на обороті з мінімальною рентабельністю», — пояснює експерт.
На його думку, недостатня кількість молока, яка надходить від молочно-товарних ферм, а також здорожчання молочних жирів, ймовірно, сприятимуть зростанню цін на сире молоко в другій половині серпня. Перспективи росту цін у вересні залежатимуть від попиту і купівельної активності споживачів на внутрішньому ринку.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом